Pondělí, 20 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Proč jíst právě ananas?

Post date:

Author:

Category:

Nemůžete se dočkat, až ochutnáte v létě čerstvé plody ovoce se skutečně šťavnatou chutí? Na to si sice budete muset ještě nějaký ten čas počkat, avšak díky konzervovanému ovoci se nemusíte cítit o nic ochuzeni.

Pro svou sladkou chuť si napříč všechny věkové kategorie zamilují zejména ananas. Právě ananas je považován za jeden z nejlahodnějších plodů ovoce. Mimo jiné se velké oblibě těší také díky vysoké dávce vitamínů, které v sobě obsahuje. Ananas obsahuje všechny vitaminy, kromě vitaminu E a B12. Ananas má v sobě šestnáct minerálních látek a stopových prvků.  Možná Vás překvapí, že právě ananas je považován za jedno z nejlepších přírodních léčiv. Vděčí za to především vysokému obsahu bromelinu. Bromelin je silná protizánětlivá látka, která dokáže zmínit bolest, otoky a podporuje hojení ran. Ananas se doporučuje také jako prevence proti onemocnění ledvin a močového ústrojí. Ananas oceníte také jako prevenci proti různým střevním chorobám. V alternativní medicíně se ananas používá také jako účinné afrodiziakum. Více se o ananasu dovíte také na webovém portále Bassta a to konkrétně zde www.bassta.cz

Pochoutky z ananasu

Z ananasu vytvoříte také spoustu jedinečných pochoutek. Vyzkoušeli jste už fantastickou buchtu s ananasem nebo kuřecí špízy s ananasem? Receptů s konzervovaným ananasem najdete v tištěných i elektronických kuchařkách nespočet. Často se předhání ve své originalitě a snaží se zaujmout i ty, kteří nejsou zrovna milovníky exotické kuchyně. Ananase stejně jako třeba kiwi nebo pomeranče a další exotické ovoce u nás již zcela jistě zdomácnělo a jen málokomu přijde, že jíme něco, co do naší původní české kuchyně úplně tak nepatří. V letních měsících však právě tropické ovoce umí být velmi příjemným osvěžením. Navíc kousky ananasu i se samotnou zmrzlinou dokáží být dokonalým zchlazením v horkých letních dnech. Pro někoho může být překvapením, že z ananasu vytvoříte také báječná slaná jídla. Přesvědčte se o tom sami přípravou kuřete se sladko pálivou omáčkou a ananasem. Chutnat Vám budou bezpochyby také kuřecí prsa zapečená s ananasem a sýrem.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!