Pondělí, 20 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Vinylové rigidní podlahy – odolné a kvalitní

Post date:

Author:

Category:

Správný povrch podlahy v interiéru je vhodné volit s ohledem na několik faktorů. Především jde o užitné vlastnosti, odolnost, nosnost, také životnost či samozřejmě estetický vzhled. Toto a mnohem více nabízí technologicky precizně provedená novinka mezi podlahami, tedy rigidní vinylové podlahy.

Co jsou to rigidní podlahy?

Jedná se o nový typ zámkových vinylových podlah, jejichž jednotlivé dílce jsou vybaveny speciální úpravou. Ta zvyšuje odolnost povrchu vůči tlakům a možnému poškrábání, ale i vzniku nevzhledných skvrn. Spojení zvlášť upraveného jádra, vysoce kvalitních materiálů, které dokonale odolávají vodě a vlhkosti, spolu s dokonalými zámkovými spoji, dává vzniknout podlahám s obrovskou pevností a tvarovou stálostí.

Bez deformace i pro podlahové topení

Oproti dřevěným podlahám nemají rigidní podlahy tendenci deformovat se při styku s vodou, povrch je stálý a nepodléhá předčasnému opotřebení. Zároveň je vhodný pro podlahové topení (teplovodní i elektrické), protože nereaguje na teplotní výkyvy. Zásadním plusem je pak pohodlná a rychlá pokládka. Díly tomu je možné aplikovat vinyl přímo na zem, bez stěrkování nebo využití případných speciálních podložek.

Výhody rigidní podlahy

Mimo již uvedené má rigidní povrch schopnost díky systému CLICK odolávat roztažnosti, v horizontálním směru nelze spoje lamel oddělit, jsou pevné a spolehlivé. Příjemně nízká výška podlah je vhodná i ke komplexnější renovaci a možnosti pokládky na starší již opotřebované (ovšem rovné) plochy. Nášlapná vrstva má lepší nosný povrch, přitom je nadále pro chůzi měkká, pohodlná a hřejivá. Díky své odolnosti vůči změnám teplot a působení vlhka, je možná pokládka i u oken, u teras a v zimních zahradách.

Ekologické podlahové krytiny Gerflor

Všechny pozitivní vlastnosti tak splňují vinylové dílce elegantní kolekce Gerflor Designart Rigid  od předního evropského výrobce podlahových krytin – francouzské společnosti Gerflor. Firma klade důraz na zajištění vysoké hodnoty poskytovaných výrobků a dlouhodobou spokojenost svých zákazníků, proto se soustředí na výzkumné a inovativní technologie, které umožňují přínosné nakládání s podlahovými prvky, bohatou nabídku designů, zvýšenou schopnost obrany před poškozením, a především nezatěžování přírody a soulad s životním prostředím.

Kolekce  Designart Home Rigid jako synonymum pro pohodlí

Novinková řada rigidních podlah Gerflor Designart Home Rigid obsahuje speciálně vyvinuté tuhé jádro, které kromě spolehlivé pevnosti nabízí povrchovou úpravu PUR+ MATT s nášlapnou vrstvou 0,3 mm. Ta se vyznačuje jedinečným zámkovým spojem a bohatou škálou dekorů. Motivy a barvy zajišťují luxusní vzhled, vhodný do bytových prostor i reprezentačních místností.

Kolekce Designart Traffic Rigid jako synonymum pro kvalitu

Nadstandardní komfort si však můžete dopřát i v komerčních objektech. Specialitou pro rok 2020 je totiž řada Traffic Rigid. V kolekci Gerflor Designart Traffic Rigid jsou podlahy s nášlapnou vrstvou 0,55 mm, která vyhovuje vysokému zatížení technických, průmyslových ale i v domácnostech více namáhaných ploch. Perfektní nadčasové dekory v imitaci dřeva s integrovanou podložkou splní i sebevětší nároky každého uživatele a prostředí.

Nenáročná údržba

Stejně jako samotná pokládka, je i péče o rigidní podlahy velmi jednoduchá. Ovšem důležitá. Díky pravidelné údržbě lze výrazně prodloužit její životnost, odolnost ale i vnější vzhled. Jak na to? Základem je očištění od hrubších nečistot. K tomu stačí běžné luxování nebo smetení podlahy. Skvrny a další znečištění pak lze odstranit naředěným čisticím prostředkem a vytřením podlahy bez zanechání špinavé vody. Na náročnější šmouhy lze saponáty použít opakovaně. Povrch rigidních podlah dokáže dobře odolávat hloubkovému znečištění.

Každá podlaha si zaslouží stálou pozornost, za kterou se odmění dlouhou spolehlivostí bez nutnosti opravy nebo výměny. Rigidní podlahy udávají moderní a nadčasový směr, kterým se svět podlah bude i nadále vyvíjet.

Více na: www.supellex.cz/vinylove-podlahy-designart-rigid

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!