Středa, 8 února, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Na Velké pyramidě neúnavně pracovalo mnoho lidí

Post date:

Author:

Category:

Vzhledem k tomu, že od dokončení Velké pyramidy v Gíze uplynulo již přibližně 4600 let, je tato stavba pozoruhodně neporušená. 

Je to mnohostěn s pravidelnou mnohoúhelníkovou základnou, její objem je asi 2,6 milionu metrů krychlových. Možná se nikdy nedozvíme, jak přesně byla pyramida postavena, ale i tak můžeme s jistotou říci, kolik lidí bylo na její stavbu potřeba.

Musíme vycházet z časového omezení zhruba 20 let, což je délka vlády Chufua, faraona, který stavbu zadal. Na dokončení stavby za 20 let pracovaly v tříměsíčních intervalech ročně pracovní skupiny čítající 100 000 mužů.

V roce 1974 Kurt Mendelssohn, britský fyzik německého původu, odhadl počet pracovních sil na 70 000 sezónních dělníků a až 10 000 stálých zedníků.

Tyto odhady jsou značně nadhodnocené; s odvoláním na jednoduchou fyziku si můžeme poradit lépe. Potenciální energie pyramidy, energie potřebná ke zvednutí hmoty nad úroveň země, je prostým součinem gravitačního zrychlení, hmotnosti a středu hmotnosti, který je u pyramidy čtvrtinou její výšky.

Zajímají Vás také věci mezi nebem a zemí? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných. 

Například módě, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, zvířatech či o tom co pro nás mají připravené hvězdy a spoustu dalších. 

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete o tajemství horoskopu či jaký je rozdíl mezi tím co známe a tím čínským, který je jiný než náš standardní. Nebo Vás nalákáme citáty o lásce či životě?

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!