Pátek, 24 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

5 nejlepších zoologických zahrad v Evropě, které potěší děti i dospělé

Post date:

Author:

Category:

Děti i dospělí milují zvířata. Podívat se na exotické druhy zvířat a dozvědět se o nich něco nového, je vždy skvělé. Nemusíte jezdit na výlety jen do českých zoologických zahrad. Stejně dobře můžete začlenit návštěvu zvířat také při dovolené v zahraničí. Ve kterých zemích a městech najdete nejkrásnější evropské ZOO, na které se bude těšit celá rodina?

Schonbrunn: nejstarší zoologická zahrada v Evropě

Začneme nejstarší zoologickou zahradou v Evropě. Můžete si do ní snadno udělat jednodenní výlet, protože se nachází ve Vídni. Schonbrunn byl založen v roce 1752 a najdete tam přes 500 druhů zvířat. Navštívit můžete i prales, ve kterém kolem vás běhají a poletují divoká zvířata. Měli byste si proto dávat pozor na to, kam šlapete.

Za zvířaty v Berlíně a Hagenbecku

Berlín je dalším poměrně blízkým městem, kde najdete nádhernou zoologickou zahradu. Jedním ze speciálních obyvatel je tučňák africký nebo chilský plameňák, které jinde neuvidíte. Další německou zahradou, která stojí za návštěvu, je Hagenbeck Tierpark v Hamburku. Uvidíte zde lední medvědy, tučňáky, mořské medvědy a mnoho dalších zvířat.

Antverpská ZOO v Belgii

Při návštěvě Belgie musíte navštívit místní zoologickou zahradu. Antverpská ZOO nabízí program pro ohrožená zvířata a širokou paletu druhů zvířat. Dovolená v Belgii vás zaručeně okouzlí a výlet do zoologické zahrady a jedinečnými a kouzelnými zvířaty potěší každého milovníka zvířat. Kromě zvířat si užijete také panoramatický výhled, což se každému návštěvníku této země nepoštěstí.

Artis ZOO v Amsterdamu

Amsterdam je fascinující město. Jestli sem pojedete alespoň na prodloužený víkend, neměli byste minout jejich zoologickou zahradu. Jen 15 minut z centra města najdete jednu z největších zoologických zahrad v Evropě. Artis Royal ZOO je domovem pro mnoho exotických zvířat. Dovolená v Amsterdamu bude úplná jedině s návštěvou tohoto nádherného místa.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!