Pátek, 24 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Stěhování do blízkosti velkých měst je trendem

Post date:

Author:

Category:

Poslední průzkumy ukazují na to, že Češi milují velká města a že se sem také s oblibou stěhují. I když v nejlepším případě bychom měli toto tvrzení trochu upravit. Stěhují se totiž do blízkosti velkých měst, kde se jim kloubí blízkost příležitostí a ruchu velkoměsta s přírodou a klidem, který mnozí ke spokojenému životu chtějí. Pojďme se podívat na celosvětové srovnání a to, proč je u nás právě stěhování do okolí velkých měst tak žádané.

Investice do bydlení je jistota

Stěhování v Praze nebo v jiných městech v posledním roce nabíralo na síle. Zatímco někdo se stěhoval z velkého města, jiný do něj. Jak ale z průzkumů vyplývá, stále atraktivnější jsou okraje velkých měst, která slibují a dávají Čechům přesně to, co ke svému spokojenému životu vyžadují a co chtějí.

Nikde se však nepíše, že se lidé stěhují do nájmů, jako je tomu v Německu nebo Rakousku, kde je nájem daleko atraktivnější cestou než vlastní bydlení. U nás se spíše preferuje koupě vlastního bydlení. Lidé nechtějí odkládat pořizování svého vlastního příbytku, berou to jako investici. Z tohoto pohledu byl loňský rok doslova rekordní. Těsně před zdražováním hypotečních úvěrů se totiž Češi rozhodli maximálně vykoupit nabízené nemovitosti na trhu a svůj sen si realizovat, co jen to šlo.

Bydlení za městem = přijatelný kompromis

Tím, že si pořizujeme vlastní bydlení nezajišťujeme jenom sebe, ale do budoucna také své potomky. Ne ve všech rodinách se však najde společné slovo udávající, kde se konkrétně bude žít. A ostatně proto se volí stěhování v blízkosti měst, což je jinými slovy přijatelný kompromis pro všechny strany v domácnosti. Na jednu stranu je možnost dojíždění do práce ve městě, kde ostatně panují lepší podmínky i pracovní příležitosti, na druhou stranu jsme stále v obklopení přírody a nemusíme zaspávat za ruchu okolního velkoměsta.

Tento trend, kdy se lidé stěhují spíše za město než do města započala koronavirová pandemie. Respektive by se dalo říct, že ho jenom značně urychlila.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!