Pátek, 24 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Tipy a triky, jak do léta zapracovat na své postavě

Post date:

Author:

Category:

Ačkoliv se to na první pohled nezdá, léto a s ním spojené lenošení u vody už pomalu ťuká na dveře. Spousta z nás tak přemýšlí nad tím, jak přebytečná kila přeměnit ve svaly, abychom v plavkách, případně v šortkách a tílku, vypadali co možná nejlépe, jak na to?

Zaměřte se na dostatek pohybu

Bez toho, abyste se hýbali, to zkrátka nepůjde. Neznamená to, že ode dneška musíte v posilovně pomalu i spát, avšak měli byste do svého denního plánu zařadit alespoň půlhodinovou procházku. Jestli vás tlačí čas, a zároveň je pro vás motivace ke sportu o to větší, řídíte-li se určitým plánem, pak vyzkoušejte 30denní výzvu. Těch je rovnou několik druhů, mezi začátečníky je nejvyhledávanější 30denní výzva určená pro celé tělo. Jakmile úspěšně zdoláte tu, můžete si vyzkoušet další 30denní výzvu, tentokrát na břicho, hýždě, ruce nebo nohy. Záleží pouze na vás, jaká tělesná partie je u vás nejproblémovější. 

Účinnou motivací k zvýšenému pohybu může představovat zakoupení permanentky do fitka nebo párové aktivity. Vydejte se třeba se svými přáteli na kolo, na výšlap nebo jen na zmíněnou procházku. Důležité zkrátka je, abyste se pohybovali více.

Vyzkoušejte zdravější verze receptů

Pokud chcete zhubnout, anebo zkrátka vyrýsovat svoji postavu, zaměřte se nejen na dostatečný pohyb, ale také na úpravu jídelníčku. Nemusíte z něj odstranit všechna jídla, která máte rádi, ale před jejich přípravou se zkuste po internetu porozhlédnout, zda se nedají připravit ve zdravější verzi. Z řad sladkostí jsou skvělé zdravé cookies, které se dají připravit na několik způsobů. Některé jsou dokonce veganské či bezlepkové a velkou výhodou zdravých cookies taktéž je, že jsou velmi rychle připravené.

Důležité je také je, aby vaše strava byla vyvážená, tedy aby obsahovala ideální poměr tuků, sacharidů a bílkovin. Svoji pozornost směřujte nejen na výběr potravin, ale také na svůj pitný režim, který byste neměli šidit. Tekutiny svému tělu dodejte ideálně formou vody, doplněné například plátkem citronu, nebo neslazeným zeleným čajem a ovocnými či zeleninovými šťávami. Průmyslově vyráběným limonádám plným cukru se vyvarujte.

Vsaďte své karty na některou z diet

S velkým úspěchem, zejména mezi ženami, se setkávají také různé formy diet. V posledních letech je jednou z nejoblíbenějších keto dieta, která razantně omezuje konzumaci sacharidů, čímž přispívá k odbourávání tuku z těla. Vyhledávaná je ale i Cambridge dieta, která taktéž funguje na principu ketózy, a původně byla určena obézním jedincům, proto byste ji neměli držet příliš dlouho, mohlo by to být pro tělo příliš drastické. Cambridge dieta se skládá z několika fází, během nichž se pracuje s různým kalorickým příjmem. Mezi další vyhledávané diety patří lowcarb dieta, během které opět dochází k razantnímu omezení sacharidů, nebo paleo dieta, případně Dukanova dieta.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!