Pondělí, 20 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Thorovo neodlučitelné kladivo Mjölnir

Post date:

Author:

Category:

Mjölnir je v severské mytologii název Thorova kladiva. To dává Thorovi jeho rozsáhlou moc a říká se, že ho ukoval trpaslík. 

Kvůli krátké rukojeti zbraně ho Thor mohl ovládat pouze jednou rukou a musel nosit kouzelné železné rukavice, aby mohl držet násadu.

Bůh hromu kladivo používal k ochraně nebe a země před nepřáteli, jako byli obři a jejich ničivá síla. Podle některých zdrojů může jméno Mjölnir ve staroseverštině znamenat blesk. Když lidé slyšeli zvuk hromu, věděli, že Thor, jehož jméno znamená hrom, a jeho kladivo jsou v akci!

V době christianizace severní Evropy získal symbol Mjölniru další význam. Křesťanským symbolem byl nejčastěji kříž, a aby se odlišili, nosili ti, kteří se drželi staré víry, symbol Thorova kladiva. V severské mytologii se křesťané spojovali s obry a chaosem, protože se snažili zničit jejich starobylou kulturu.

Chcete se přečíst více o dalších zajímavých tématech, špercích, módě nebo drahých kamenech? Podívejte se na náš blog. Můžete si zde například přečíst o zajímavých korundech nebo o podceňované krásně žluté síře.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!