Sobota, 1 dubna, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Jak na rychlou jarní proměnu interiéru?

Post date:

Author:

Category:

Na jaře se většina z nás probouzí k životu společně s přírodou. Ale má-li naše procitnutí ze zimního spánku proběhnout rychle a příjemně, měli bychom vnést jarní svěžest i mezi čtyři stěny našich domovů. Proběhnout by měl nejen generální úklid, ale také pár změn, díky kterým bude na první pohled patrné, že příchod nového ročního období bereme vážně. Jak na jarní proměnu, aby stála za to – a nestála majlant? Inspirujte se následujícími tipy!

Oblečte domácnost do příjemných barev

V průběhu chladnější části roku je žádoucí, aby v interiéru panovala hřejivá atmosféra. S příchodem jara jsou žádoucí veselejší a jasnější barvy. Pokud se však nechystáte na čerstvou výmalbu, obohaťte interiér o žlutou, zelenkavou či jemné pastelové tóny alespoň tak, že vyměníte bytový textil. Doplňte záclony s jemným květinovým motivem o stylové závěsy, stolu dopřejte nový ubrus a nezapomeňte ani na nové povlečení. Výsledný efekt předčí veškerá očekávání a obejde se bez velkých investic.

Symbolem jara jsou květiny

Bez čeho se jarní domácnost neobejde, je váza s voňavými, čerstvě nařezanými květy. Sázkou na jistotu může být kombinace žlutých tulipánů a fialových frézií, stejně jako kytice červených karafiátů. Anebo snad dáte přednost exotickým liliím? Výběr je otázkou vkusu. Každopádně platí, že méně je více. Překombinovanost obvykle vede ke ztrátě noblesy.

Odlehčete prostor

Charakteristickou vlastností jarního interiéru je vzdušnost. Neváhejte proto s jarním úklidem a zbavte se všech věcí, které vám doma beztak jen překáží. Lapače prachu schovejte do skříně – a ty, pro které již nemáte využití, nekompromisně zlikvidujte. S navozením požadované lehkosti vám pomohou také zmíněné bytové textilie. Pokud jste to ještě neudělala, sundejte těžké jednobarevné závěsy a nahraďte je prodyšnější a na pohled vzdušnější tkaninou.

A ještě něco – nezapomeňte pravidelně větrat! Svěží jarní vzduch vyžene ven všechny zimní chmury a nastolí doma pohodovou náladu.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!