Sobota, 1 dubna, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Proč používat nitrilové rukavice?

Post date:

Author:

Category:

Rukavice, které používáme v domácnosti nebo v zaměstnání, mohou být z různého materiálu. Proč si vybrat nitril? Jaké jsou vlastnosti tohoto materiálu?

Jednorázové rukavice jako běžná pomůcka

Možná i vy jste si zvykli, že musíte během výkonu svého zaměstnání používat ochranné rukavice. Máme zde mnoho možností. Vybírat lze například latexové rukavice, které jsou velmi odolné. Bohužel ale na ně má mnoho uživatelů lehkou alergickou reakci. V běžných provozech se používají i vinylové rukavice. Ty ale při potřebě přesného úchopu selhávají, jelikož poměrně dost kloužou. Nabízejí se protonitrilové rukavice. Tyto jednorázové pomůcky mají celou řadu výhod. Z čeho jsou vyrobeny?

Vhodné pro alergiky

Nitrilové rukavice jsou vyrobeny z nitrilové pryže. Jedná se o syntetickou podobu latexu. Jsou tedy vhodnou alternativou také pro osoby s nesnášenlivostí latexu. Naprostá většina z nitrilových rukavic také obsahuje kukuřičný škrob. Ten v rukavicích působí jako potřebný lubrikant, takže je možné si je snadno nasadit i sejmout. Kukuřičný škrob se v poslední době začal používat jako náhrada mastku. U něj bylo prokázáno, že může dráždit kůži, což při dlouhodobém nošení nikdo nepotřebuje.

Odolné proti chemickým látkám

Další výhoda nitrilových rukavic je jejich odolnost. Uplatňují se tedy také v drsném prostředí, kde jsou vysoké požadavky nejen na jejich mechanickou odolnost, ale také pro potřeby ochrany pokožky proti působení chemikálií. Nitril je materiál, který je odolný také vůči patogenním látkám, které se vyskytují například v krvi. Nitrilové rukavice jsou tak nedílnou součástí vybavení zdravotnického personálu.

Nitrilové rukavice vykazují až třikrát větší odolnost vůči propíchnutí, než jakou nabízejí klasické latexové rukavice. Navíc jsou vhodné i pro alergiky a do prostředí, kde je potřeba chránit naši kůži proti působení chemických sloučenin.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!