Úterý, 6 prosince, 2022
- Komerční sdělení -zeny

Trápí vás opakovaná vaginální mykóza?

Post date:

Author:

Category:

Vaginální mykóza je nepříjemnou ženskou komplikací, která postihuje intimní partie. Více než tři čtvrtě dospělých žen se v životě alespoň jednou s vaginální mykózou potkala. Pokud vás ale trápí mykóza opakovaně, tak se může jednat o silnou kvasinkovou infekci. Víte, jaké mohou být příznaky? 

Jedním z častých důvodů může být antikoncepce

Mykóza se mnohdy objevuje jen na základě hormonálních změn. Každý hormon má totiž v těle specifickou funkci a jejich nerovnováha neodvratně vede k reakcím v organismu. Rovnováha v oblasti intimních ženských partií je přitom křehká a jednou z možností, která může vaginální mykózu stále vracet, je špatně zvolená hormonální antikoncepce. Příčinou ale může být také hormon inzulin, který je spojený s dnes již civilizační chorobou – diabetem. Určitě zde beze studu diskutujte s gynekologem.

Špatná životospráva může za nerovnováhu

Kvasinky, které se vyskytují v ústech a intimních partiích žen, se velice rády množí, pokud dostanou vhodné podmínky. A zrovna nadměrná konzumace cukru a sladkého je jedním ze způsobů, jak může dospět nerovnováha až do kvasinkové infekce. Určitě při opakovaných obtížích stojí za zkoušku jednoduchá dieta a sledování změn v těle, které mohou vést i směrem ke zlepšení infekce.

K opakování může vést špatná nebo nesprávná hygiena!

Intimní hygiena je u žen mimořádně citlivé téma a každá žena by mu měla věnovat dostatek prostoru. Jednou věcí je, že intimní hygiena je nutná ke zdravému životu, druhou pak je fakt, že spousta žen na intimní hygieně šetří. 

Mimo špatné hygieny totiž může opakovaná kvasinková infekce vznikat i jako reakce na parfémové složky, které se dávají do běžných šamponů či dokonce toaletních papírů. Intimní hygiena by tak měla probíhat pouze za použití konkrétních přípravků s určením pro intimní hygienu.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!