Úterý, 6 prosince, 2022
- Komerční sdělení -zeny

Jakou má kosmetika životnost

Post date:

Author:

Category:

Označení trvanlivosti kosmetiky může být různé. Trvanlivost neotevřeného kosmetického přípravku je cca 30 měsíců. V tomto případě by mělo být uvedeno na obalu datum spotřeby. Expirace neotevřeného produktu je vyšší než 30 měsíců. Na obalu najdete symbol otevřeného kelímku. Pokud produkty nemají žádné označení ani datum spotřeby tak kosmetiku rozhodně nekupujte. Někdy se stává , že doba expirace již proběhla. Vždy vše řádně zkontrolujte ať si zbytečně nezpůsobíte podráždění pokožky.

Tělová mléka a krémy

Pokud máte otevřené krémy či plaťová mléka měla by v pořádku vydržet i rok. Ochranné  faktory u opalovacích krémů jsou stabilní, ale samoopalovací spotřebujte nejlépe do půl roku.

Biokosmetika, řasenky

I když se většinou říká, že přírodní produkty se kazí mnohem rychleji než klasická kosmetika, není to tak úplně pravda. Při neprávném pouřívání a uskladnění je zde možnost tvorby bakterií. Řasenky doporučujeme měnit po třech měsících.

Make-upy, rtěnky, oční stíny a další

Tekuté make-upy vydrží skoro jeden a půl roku, kvalitní nekdy i řadu let. Tužky na obočí a konturky používejte maximálně 2-3 roky., to samé platí i pro rtěnky.

Jak, ale správně naší oblíbenou kosmetiku uskladnit? Nejlépe v suchu, tmě a chladu. Vystavíme si vše před zrcadlo zalité sluncem, nemůžeme se pak divit, že vše se rychle zkazí, vyschne a pod. V horku, na slunci nebo třeba v koupelně plné páry se totiž kosmetika kazí mnohem rychleji. Pokud chcete aby si krémy a další vaše oblíbené přípravky zachovaly svou kvalitu a nebyly plné bakterií tak si vždy před aplikací umyjte ruce a používejte kosmetiskou špachtličku. V případě změny konzistence, barvy, vůně ještě před datem spotřeby, nepoužívejte.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

i-Články.cz

Svět-Ženy.cz

Press-News.cz

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!
Redakce
info@press-media.cz