Pondělí, 28 září, 2020
- Komerční sdělení -

Chytrá žena ví, jaké obstarat víno na oslavu nebo jako dárek

Post date:

Author:

Category:

Chystáte narozeninovou oslavu nebo jste dokonce už pomalu začala nakupovat vánoční dárky? Ať už tak či onak, pravděpodobně se Vám bude hodit vědět, kde obstarat kvalitní španělská vína. To totiž nesmí scházet na žádném slavnostním stole a současně je milým dárkem pro každého, kdo rád ochutnává nápoje či pokrmy z přímořských zemí.

Proč jsou španělská vína tak oblíbená?

Španělsko je považováno za jeden z největších světových producentů vína. Je až obdivuhodné, kolika skvělými vinaři se může Španělsko pochlubit. Na východní části Pyrenejského poloostrova totiž najdete vinařství téměř po celé zemi. Jsou to, jak malé rodinné podniky s pěti či deseti hektary vinic, tak obrovská vinařství se stovkami hektarů v nejrůznějších vinařských regionech země. Mnozí, když se řekne španělské víno, se vybaví pravděpodobně nejznámější španělská vinařská oblast zvaná Rioja. Pro španělská vína je charakteristická nezaměnitelná červená barva, lahodná chuť, pestrá barva i neodolatelná vůně. Vysokých kvalit dosahují, jak vína z vinařské oblasti Rioja, tak Ribera del Duero. Právě tyto dvě vinařské oblasti patří k nejvyhledávanějším a současně také nejvíce hodnoceným. Mezi nejpěstovanější španělské odrůdy červeného vína náleží Tempranillo, Garnacha, Syrah a také velmi známý Merlot. Zatímco moravská vína se ve většině případů rozlišují podle cukernatosti, ve Španělsku toto označení nemá své opodstatnění a vína se zde dělí podle doby zrání. Více informací o tomto dělení naleznete na webovém portále společnosti BMC Brno www.bmcbrno.cz. V zapomnění však nezůstávají ani speciální sladká vína, sangrie a šumivá vína typu CAVA.

Co ochutnat ze španělských delikates?

K vynikajícímu španělskému vínu můžete hostům na oslavě narozenin či návštěvě nabídnout něco dobrého k snědku. Španělsko je španělskými delikatesami přímo proslulé. Ať už ochutnáte mořské speciality, tapasy s olivami nebo různé druhy paštik mlsné jazýčky si budou jen libovat.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy

Chcete si pořídit domácí wellness? S projektováním wellness na míru vám pomohou specialisté z Wellness Vision!
Vybíráte si nový mobilní telefon? Vsaďte na stylový iPhone Xs od Applu!

Ovoce jako váš nejlepší přítel

Rádi bychom v následujících řádcích zbořili několik mýtů o ovoci a zajistili mu trochu lepší reputaci, než jakou mohlo v posledních obdobích získat.

Zelená pro vaše děti

Společnost Zelená Žirafa se na českém trhu prezentuje prodejem dětských hraček, kočárků a jiných potřeb pro děti. Specializujeme se především na výběr...

Jak vyřešit finanční tíseň?

Přestali se k vám příbuzní znát ve chvíli, kdy vešlo ve známost, že jste finančně na dně a že potřebujete nějakou půjčku? Nechávají...