Středa, 30 listopadu, 2022
- Komerční sdělení -zeny

Pomocníci do kuchyně, se kterými budete vařit jak profesionál

Post date:

Author:

Category:

Abyste připravili skvělé jídlo pro sebe a své blízké, tak nemusíte trávit v kuchyni veškerý svůj čas. Zařiďte a vybavte si svou kuchyni tak, abyste si co nejvíc urychlili a ulehčili přípravu pokrmů, a přesto neošidili své chuťové buňky.

Jak si zařídit kuchyni

Hlavní otázkou zůstává, kolik času v kuchyni trávíte a jak moc vaříte. Pokud patříte mezi ty, kteří připravují denně pokrmy pro celou rodinu, tak byste měli mít kuchyni vybavenou tak, abyste si ušetřili čas i práci.

Spotřebiče, které musíte mít

Kromě běžných spotřebičů, jako je například sporák, mikrovlnná trouba nebo varná konvice, je dobré mít doma konvektomat. Ten je totiž multifunkčním spotřebičem, ve kterém můžete smažit, péct, grilovat, ale také blanžírovat nebo vařit v páře.

Profesionální vybavení

Možná jste se s konvektomaty setkali hlavně v profesionální kuchyni, v restauracích a dalších gastronomických zařízeních. Je pravda, že na těchto místech, kde se připravuje opravdu velké množství pokrmů denně, je velkým pomocníkem a výrazně šetří náklady na provoz kuchyně.

Pomocník v každé domácnosti

Stejně tak jej ale využijete doma, protože při vaření v konvektomatu je uchována vyšší nutriční hodnota potravin a funguje podobně jako parní hrnec, kdy jsou v jídle zachovány veškeré živiny. Při vaření totiž dokáže produkovat vlhké teplo, suché teplo nebo jejich kombinaci.

Proč konvektomat pořídit

Pokud se rozhodujete, zda konvektomat pořídit, tak neváhejte. Získáte díky němu lepší chuť jídla, kdy nepotřebujete k vaření téměř žádný tuk a vaření v páře vám usnadní přípravu rýže, zeleniny, ale také masa nebo ryb. K tomuto kuchyňskému pomocníkovi pak pořiďte nerezovou lednici a také lednici na víno. Je přeci důležité, aby vaše gastronomické výtvory byly doplněny kvalitními nápoji pro podtržení kulinářského zážitku.

Začátečnické vaření

V neposlední řadě oceníte také výhodu, že konvektomat je vhodný i pro úplné začátečníky, kteří zatím s vařením nemají velké zkušenosti. Často je totiž možné na tomto spotřebiči navolit program, který se o veškeré vaření postará sám. Na vás bude je vložit plátky masa, kousky zeleniny nebo přílohu do přístroje, vybrat konkrétní postup, jak jídlo připravit, a poté jen počkat.

Zapomeňte tak na trávení veškerého svého volného času v kuchyni a u sporáku. Ulehčete si tuto každodenní činnost, jak nejvíce to jde a ušetřený čas věnujte své rodině. A nemusíte se bát, že byste je dostatečně nerozmazlovali, konvektomat umí totiž také buchty, moučníky a domácí pečivo.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!