Sobota, 1 dubna, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Cestování po Česku? Navštívit Karlštejn by měl jednou za život každý!

Post date:

Author:

Category:

A nejvhodnější čas je právě letos, protože letošní rok patří výletům po Česku. Už víte, kam vyrazíte s rodinou o prázdninách? Místem, které zve k návštěvě a láká na historii i okolní přírodu je oblast Karlštejnska. Slovutný hrad Karlštejn by měl za život navštívit jednou každý, protože je nedílnou součástí české historie. Také je zřejmě nejznámějším českým hradem, protože kdo by neznal filmový muzikál Noc na Karlštejně? Za návštěvu však stojí také Koněpruské jeskyně, které jsou perlou Českého krasu, a vyrazit můžete i do okolní překrásné přírody.

Po stopách Noci na Karlštejně

Zákaz žen na Karlštejně? Neplatilo to v dobách císaře Karla IV., o to více to neplatí dnes, takže neváhejte si zajistit vstupenky na prohlídku jednoho z nejnavštěvovanějších českých hradů. Vydat se můžete na základní prohlídkový okruh, který zahrnuje soukromé a reprezentační prostory císaře Karla IV., kde si můžete prohlédnout také kopii české Svatováclavské koruny. Druhý okruh zahrnuje naopak posvátné prostory hradu včetně kaple sv. Kříže, která hrála jednu z ústředních rolí v Noci na Karlštejně. Kromě prohlídkových okruhů se nabízí ještě možnost vyhlídky z Velké věže. Veškeré vstupenky si můžete zajistit online na přesné časy.

Unikátní jeskynní systém

Ubytování u Karlštejna si můžete zajistit také online v krásně zrekonstruovaných pokojích s kapacitou 2, 3 nebo 4 lůžek za zajímavou cenu včetně kontinentální snídaně.

Hned po snídani pak můžete vyrazit do Koněpruských jeskyní, které jsou známé unikátním systémem třípatrových podzemních jeskyní dlouhých několik kilometrů. V rámci prohlídky si projdete 620 metrů v podzemí během 60 minut. Obdivovat můžete zdejší rarity – koněpruskou růžici, žebrovité krápníky, zoubkované záclonky nebo sintropád. Z Koněpruských jeskyní můžete vyrazit na procházku po okolí nebo se vydat zpátky.

Na Leona nebo na Velkou Ameriku

penzionů u Karlštejna je tento rozhodně nejlepší a nabízí dokonce rodinný balíček s návštěvou místního zooparku, který se nachází nedaleko hradu. Hlavní atrakcí je bílý lev Leon, děti ale potěší také tygři, další kočkovité šelmy nebo opičky, mezi kterými nechybí makaci a nosálové. Ve velkém výběhu jsou navíc velbloudi, bizoni, zebry nebo francouzští oslíci. Děti se mohou svézt na poníkovi nebo na irském cobovi, což je kůň s hustou hřívou. Den můžete zakončit procházkou s vyhlídkou na lom Velká Amerika, kde se natáčela řada českých i zahraničních filmů.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!