Středa, 7 prosince, 2022
- Komerční sdělení -zeny

Co je to HHC? Objevte tuto magickou látku

Post date:

Author:

Category:

Konopné produkty se těší stále větší oblibě ve světě a pro Českou republiku to platí obzvlášť. Skoro každý již zná blahodárné CBD nebo nelegální THC. To ovšem zdaleka nejsou jediné látky konopí. Novým hitem na trhu s organickými produkty u nás se stává HHC. A právě této látce se budeme věnovat v tomto článku.

Co je to HHC?

HHC je jedním z nejnovějších kanabinoidů, které se objevují na scéně. Jeho účinek je podobný THC, ale neoficiální důkazy naznačují, že se neprojevuje ve standardních testech na drogy.

Přirozeně se tato látka vyskytuje v konopí, ale pouze ve stopových koncentracích. K získání použitelného množství se provádí sofistikovaný proces nasycení THC atomy vodíku za přítomnosti vysokého tlaku a katalyzátoru, jako je nikl nebo palladium.

HHC je látka velmi odolná vůči oxidaci, teplu a UV záření – takže se nemusíte tolik obávat, že se vám znehodnotí a ztratí svou účinnost. Zde je to, co víme o HHC, jeho legálnosti a vyhlídkách do budoucna tohoto jedinečného kanabinoidu.

Jaké jsou účinky HHC?

Účinky HHC jsou velmi podobné účinkům THC. Jsou to pocity euforie, zvýšená srdeční frekvence a tělesná teplota, stejně jako změněné zrakové a sluchové vjemy. Někteří uživatelé HHC popisují jeho účinky jako více relaxační než stimulující.
Hexahydrokanabinol může nabídnout mnoho terapeutických výhod jako známé nelegální látky konopí, ale jen málo studií se zatím této problematice věnovalo. Jedna studie za účasti potkanů naznačila, že má pozoruhodné účinky na tlumení bolesti, ale k posouzení plného potenciálu HHC je zapotřebí více výzkumu.

Dle výzkumu provedeného internetovým obchodem Kratoless uživatelé nejčastěji uvádějí tyto účinky:

  • Euforie
  • Relaxace
  • Úleva od lehké deprese či úzkosti
  • Snížení bolesti svalů
  • Zkvalitnění spánku
  • Zmírnění nevolnosti

Je HHC legální? 

Byť je náš stát poměrně otevřený mnoha látkám, které jsem v ostatních postkomunistických zemích zakázané, některé konopné produkty jsou zde stále nelegální. Jak je to s HHC?

V České republice je prodej HHC v přírodní formě zcela legální. Produkt však musí mít maximální podíl THC 1 %, což je zákonná hranice u nás.
Někteří prodejci tvrdí, že je to legální, protože se vyskytuje v konopí přirozeně a žádný zákon to výslovně nezakazuje. HHC se však přirozeně nevyskytuje ve velkých množstvích, takže k získání použitelných množství jsou zapotřebí různé chemické procesy. Proto se debata o legálnosti HHC do značné míry soustředí na to, zda se jedná o přírodní nebo syntetickou sloučeninu. Pravdou je, že HHC je někde mezi – takzvaná „přirozeně odvozená“ forma THC.

Dávkování HHC 

Vhodná dávka jakékoli psychoaktivní látky závisí na různých faktorech, jako je věk, hmotnost a úroveň tolerance. Na základě zmíněného výzkumu obchodu Kratoless.com lidé rozdělují dávky následovně:

  • Nízká dávka: 10 – 20 mg 
  • Mírná dávka: 20 – 50 mg 
  • Velká dávka: 50 – 100 mg 

HHC prodej

Pokud jde o organické produkty, výběr kvalitního zboží je obzvlášť nezbytný. Je potřeba vybírat pečlivě, jelikož na kvalitě zde opravdu záleží. V České republice je toto zboží k dostání především na e-shopech. Doporučenými prodejci na trhu s přírodními výrobky jsou například tradiční Kratomit.cz nebo poměrně nový obchod Michato.cz. Oblíbenými výrobky jsou HHC květy, HHC edibles a HHC vaporizer.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!