Čtvrtek, 24 září, 2020
- Komerční sdělení -

Amazon podporuje mladé čtenáře, žáky litvínovské školy obdaroval knihami a čtečkami

Post date:

Author:

Category:

Společnost Amazon úspěšně ukončila další ročník projektu Kindlotéka, v jehož rámci darovala celkem pěti několika základním školám speciální čtecí koutky.  Děti v nich najdou čtečky Kindle, e-knihy i tradiční tištěné knihy. Cílem projektu je vzbudit zájem mladých čtenářů o literaturu a ukázat jim, jak je možné propojit moderní technologie a čtení. 

Své Kindlotéky se dočkala i Základní škola se speciální výukou cizích jazyků v Litvínově. Tituly knížek si vybírala samotná škola. Zvolila si nejen klasické tituly a knihy ze seznamu povinné četby, ale i novinky z řad současných autorů.

„Zájem o čtení u dětí klesá a tím se prohlubuje i problém s porozuměním textu. Dar vítáme a přiblížit dětem i ve škole čtení prostřednictvím čteček, je výborný nápad. Pouze škola tento trend nezachrání. Hodně záleží na rodičích, jaký vztah ke knížce, ke čtení u dětí vytváří, zda si udělají čas na čtení před spaním a podobně,“ podotýká ředitelka litvínovské základní školy Hana Kašková.

Amazon začínal jako internetové knihkupectví a knihy stále stojí v centru pozornosti společnosti. Za celou dobu trvání projektu naistaloval Amazon čtecí koutky již ve třinácti českých školách. Konkrétní základní školy nominovali a vybírali zaměstnanci Amazonu.

„Nástup nových technologií se velmi silně promítá v životě dětí. Pro nás je to příležitost, jak jim zpříjemnit školní povinnosti nebo třeba zvýšit zájem o čtení. Jsme rádi, že můžeme projektem Kindlotéka školy podpořit,“ říká Miroslava Jozová, PR manažerka společnosti Amazon.

Elektronické čtečky jsou také ideální formou, jak si sbalit literaturu na dovolenou. Ve školách mohou dětem moderním způsobem přiblížit i náročnější literaturu.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy

Chcete si pořídit domácí wellness? S projektováním wellness na míru vám pomohou specialisté z Wellness Vision!
Vybíráte si nový mobilní telefon? Vsaďte na stylový iPhone Xs od Applu!

Ovoce jako váš nejlepší přítel

Rádi bychom v následujících řádcích zbořili několik mýtů o ovoci a zajistili mu trochu lepší reputaci, než jakou mohlo v posledních obdobích získat.

Zelená pro vaše děti

Společnost Zelená Žirafa se na českém trhu prezentuje prodejem dětských hraček, kočárků a jiných potřeb pro děti. Specializujeme se především na výběr...

Jak vyřešit finanční tíseň?

Přestali se k vám příbuzní znát ve chvíli, kdy vešlo ve známost, že jste finančně na dně a že potřebujete nějakou půjčku? Nechávají...