Pondělí, 20 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Amazon podporuje mladé čtenáře, žáky litvínovské školy obdaroval knihami a čtečkami

Post date:

Author:

Category:

Společnost Amazon úspěšně ukončila další ročník projektu Kindlotéka, v jehož rámci darovala celkem pěti několika základním školám speciální čtecí koutky.  Děti v nich najdou čtečky Kindle, e-knihy i tradiční tištěné knihy. Cílem projektu je vzbudit zájem mladých čtenářů o literaturu a ukázat jim, jak je možné propojit moderní technologie a čtení. 

Své Kindlotéky se dočkala i Základní škola se speciální výukou cizích jazyků v Litvínově. Tituly knížek si vybírala samotná škola. Zvolila si nejen klasické tituly a knihy ze seznamu povinné četby, ale i novinky z řad současných autorů.

„Zájem o čtení u dětí klesá a tím se prohlubuje i problém s porozuměním textu. Dar vítáme a přiblížit dětem i ve škole čtení prostřednictvím čteček, je výborný nápad. Pouze škola tento trend nezachrání. Hodně záleží na rodičích, jaký vztah ke knížce, ke čtení u dětí vytváří, zda si udělají čas na čtení před spaním a podobně,“ podotýká ředitelka litvínovské základní školy Hana Kašková.

Amazon začínal jako internetové knihkupectví a knihy stále stojí v centru pozornosti společnosti. Za celou dobu trvání projektu naistaloval Amazon čtecí koutky již ve třinácti českých školách. Konkrétní základní školy nominovali a vybírali zaměstnanci Amazonu.

„Nástup nových technologií se velmi silně promítá v životě dětí. Pro nás je to příležitost, jak jim zpříjemnit školní povinnosti nebo třeba zvýšit zájem o čtení. Jsme rádi, že můžeme projektem Kindlotéka školy podpořit,“ říká Miroslava Jozová, PR manažerka společnosti Amazon.

Elektronické čtečky jsou také ideální formou, jak si sbalit literaturu na dovolenou. Ve školách mohou dětem moderním způsobem přiblížit i náročnější literaturu.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!