Pátek, 24 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Praktičnost mobilních tiskáren

Post date:

Author:

Category:

Pod pojmem tiskárna si mnoho lidí nejspíš představí větší těžké zařízení, které je postavené na jednom místě a nedá se přenášet. Naštěstí doba pokročila a na trhu lze najít i přenosné kapesní tiskárny, neboli mobilní, které si můžete vzít kamkoliv. Jak fungují a pro koho jsou vhodné?

Mobilní tiskárny jsou součástí dokonalé mobilní kanceláře, která umožňuje tisknout kdekoliv na vyžádání. Jsou ideálními pomocníky pro každého, kdo chce mít možnost tisknout přímo z telefonu či tabletu. Nejlepší mobilní tiskárny jsou lehké, lze je bezdrátově připojit k více zařízením a jsou schopné rychlého tisku. Tyto tiskárny jsou obzvlášť dobrou volbou pro studenty nebo lidi, co ve svém bytě nechtějí mít tiskárnu, která zabírá prostor. Vzhledem k tomu, že mnoho těchto tiskáren je napájeno z vlastních zdrojů nebo z alternativních zdrojů energie, jsou tak mobilní tiskárny vhodné také pro ty, co pracují v terénu nebo cestují. Speciální mobilní tiskárny, jako kompaktní přenosné fototiskárny, zase umožňují fotografům distribuovat jejich práci na vyžádání.

Přenosná inkoustová tiskárna

Tento typ je určen hlavně pro tisk textových dokumentů a fotografií. Lze na nich tisknout jak barevně, tak černobíle ve formátu A4 na klasický kancelářský papír. Nevýhodou ale může být rychlé zasychání inkoustových náplní, jestliže tiskárnu nebudete delší dobu využívat.

Termosublimační tiskárna

Tato tiskárna je ideální pro tisk štítků, letenek či menších fotografií. Tyto dokumenty jsou vytisknuté na speciální teplocitný papír. Tisk je rychlý, ale nehodí se však na tisk větších textových dokumentů.

Kapesní fototiskárna

Díky kapesní fototiskárně budete moci pořizovat snímky ihned a kdekoliv. Stačí k tomu mít v mobilu staženou příslušnou aplikaci a následně propojit tiskárnu přes Bluetooth. Fototiskárny mají výhodu v tom, že oproti fotoaparátům typu Polaroid si ještě před vytisknutím můžete upravit kontrast nebo jas a až poté fotografii vytisknout.

Na co se zaměřit při výběru kapesní tiskárny?

Rozhodněte se, na co chcete tiskárnu využít. Pokud to jsou textové dokumenty, zvolte inkoustovou. Jestliže chcete tisknout především účtenky, zvolte termosublimační tiskárnu. Pro tisk fotografií, například při cestování, zvolte kapesní fototiskárnu. U všech typů se dále zaměřte na výkon baterie, velikost a hmotnost zařízení, velikost vstupního zařízení a v neposlední řadě cenu, kterou jste ochotni do kapesní tiskárny investovat.

Výhody mobilních tiskáren

Mít vlastní kapesní tiskárnu při cestování se rozhodně vyplatí. Tisk bez použití počítače je dalším důvodem, proč můžete chtít mobilní tiskárnu: některé přenosné tiskárny umožňují tisknout i z jiných zařízení než jen z počítačů, ale také z chytrých telefonů nebo fotoaparátů nebo dokonce přímo z kompaktních paměťových karet. Nejpřesvědčivější výhodou mobilních tiskáren je, že umožňují tisknout skutečně kdekoli, i na těch nejodlehlejších místech nebo na cestách.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!