Čtvrtek, 1 prosince, 2022
- Komerční sdělení -zeny

Získejte dokonale čistý koberec díky prověřeným radám

Post date:

Author:

Category:

Koberce jsou stále jednou z nejčastěji používaných podlahových krytin v domácnostech. Je však velmi důležité umět je udržovat v dokonalé čistotě. Nejen pro jeho lepší vzhled a svěžest, ale i proto, že se na kobercových vláknech každý den usazuje velké množství nečistot, roztočů, alergenů nebo plísně. Ta pravá zkouška však nastává, pokud koberec znečistíme specifickou skvrnou, která nejde tak snadno odstranit. Zjistěte, jak textilní podlahové krytiny udržet v dokonalé čistotě.

Naučte se správně odstraňovat skvrny z koberců

Zásadní podmínkou pro čistotu koberce je schopnost odstranit z jeho vláken jakoukoliv skvrnu. Mastné fleky můžete snadno odstranit jedlou sodou. Tu na skvrnu jednoduše vysypete a vyčkáte, až mastný flek vysaje. Na krvavé skvrny zase platí studená voda. Fleky od kávy a čokolády naopak snadněji odstraníte teplou vodou, popřípadě pracím práškem. Víno z kobercových vláken vyčistíte solí, kterou nasypete na skvrnu. Na žvýkačky použijte led a vosk odstraníte s pomocí žehličky a nepřilnavého papíru.

Jak sami vidíte, na každou skvrnu platí něco jiného a žádná se neudrží věčně. Pokud se zajímáte o ekologické čistění, koukněte ještě na tento článek.

Na koberce je účinné mokré i suché čištění

Další důležitou otázkou je volba způsobu pravidelné údržby. Na výběr máte mezi mokrou a suchou údržbou. Před samotným rozhodnutím zohledněte materiál podlah samotných. Mokré čištění koberců se nedoporučuje s podkladem z dřevěných podlah. Přesto je na klasické koberce účinnější než suchá cesta, která je naopak mnohem šetrnější, i když poněkud dražší. Další výhodou suchého čištění je skutečnost, že po skončení můžete koberec hned používat tak, jak jste zvyklí.

Nebojte se požádat o pomoc profesionály

Pokud však máte z hloubkového čištění obavy, je možná lepší požádat o pomoc skutečné profesionály, kteří se v této problematice vyznají a díky tomu, že ho provádí každý den, jednoduše zhodnotí, jaký způsob je pro váš koberec nejlepší. Navíc při využití mokré hloubkové údržby textilní podlahovou krytinu vzápětí vysuší a opět ji můžete začít okamžitě používat. Pokud je ve vláknech velké množství špíny nebo příliš mnoho zvířecích chlupů, je nutné použít strojové čištění koberce nebo jej předtím alespoň ručně vykartáčovat.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!