Středa, 23 září, 2020
- Komerční sdělení -

Vibrátory pro ženy – jak se zrodila nejoblíbenější erotická pomůcka?

Post date:

Author:

Category:

I když dnes jsou vibrátory pro ženy erotickými pomůckami, které nakupujeme v sexshopech, za jejich zrodem stáli lékaři – pocházejí tak z lékařských ordinací. Přišly na svět jako pomůcky k léčbě hysterie u žen, a ty si tak pro uspokojení a orgasmus chodily k doktorovi.

Jak to vlastně bylo

Ve viktoriánské době byla velmi rozšířená diagnóza u žen – hysterie. Bolesti hlavy, nespavost a podrážděnost se u žen začala léčit manuální masáží a dráždění klitorisu. Jenže pro lékaře to bylo namáhavé a dost únavné. A tak přišel americký lékař Georg Taylor v roce 1869 s nápadem na přístroj, kterým lékařům tuhle práci značně usnadní – vynalez přístroj poháněný párou, který fungoval jako masážní stroj. A tak přišly na svět vůbec první vibrátory pro ženy, které spíše vypadaly jako domácí nářadí podobné vrtačce – účel ovšem splnily.

Žádná sexuální pomůcka, ale lékařský nástroj

Někdy kolem roku 1880 už byl patentován první elektromechanický vibrátor a o dvacet let později se dostaly vibrátory i do domácností bohatších žen – nemusely tak docházet jen do ordinací pro dosažení uspokojivého orgasmu. Ovšem i nadále byly vibrátory pro ženy považovány za lékařskou pomůcku – a ne za sexuální hračku. Ženská sexualita byla v té době stále tabu, a tak měl vibrátor, jak ho známe dnes před sebou ještě dlouhou cestu.

Dlouhá cesta se šťastným koncem

V první polovině dvacátého století ovlivnil vibrátory porno průmysl a prostituce. Najednou vycházelo najevo, že vlastně nejde o lékařský nástroj, ale skutečně jde o erotickou pomůcku, k sebeuspokojování. Což bylo nepřípustné, a tak se vibrátory zase stáhly do ústraní a přestalo se o nich mluvit. Naštěstí to všechno dobře dopadlo a první vibrátory – jak je známe dnes, se v konečné podobě objevily na pultech obchodů v roce 1966. A díky za to!

Příběh o vibrátorech nám ukazuje, jak se dříve pohlíželo na ženskou sexualitu, jak arogantní byli muži a pohlíželi na potřeby ženy – raději z nich udělali hysterky, než aby přiznali, že oni na to doma prostě nestačí.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy

Chcete si pořídit domácí wellness? S projektováním wellness na míru vám pomohou specialisté z Wellness Vision!
Vybíráte si nový mobilní telefon? Vsaďte na stylový iPhone Xs od Applu!

Ovoce jako váš nejlepší přítel

Rádi bychom v následujících řádcích zbořili několik mýtů o ovoci a zajistili mu trochu lepší reputaci, než jakou mohlo v posledních obdobích získat.

Zelená pro vaše děti

Společnost Zelená Žirafa se na českém trhu prezentuje prodejem dětských hraček, kočárků a jiných potřeb pro děti. Specializujeme se především na výběr...

Jak vyřešit finanční tíseň?

Přestali se k vám příbuzní znát ve chvíli, kdy vešlo ve známost, že jste finančně na dně a že potřebujete nějakou půjčku? Nechávají...