Úterý, 21 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Jak pečovat o pokožku těch nejmenších

Post date:

Author:

Category:

Jemná pokožka

Každá maminka jistě ví, že o pokožku svého miminka by měla pečovat  těmi nejjemnějšími prostředky a nezatěžovat ji velkým množstvím chemických látek. Ale proč? Málokdo si totiž uvědomí, že naši nejmenší nemají stejnou kůži jako my. Kůže novorozenců a kojenců není tak odolná vůči vnějším vlivům a nepříznivým podmínkám jako kůže starších dětí a dospělých. Proto je nutné ji více chránit a pečlivě vybírat pečující prostředky, které kůži miminek dodají to,co potřebuje.

Voňavé miminko

Zapomeňte na koupelové pěny, ty pokožku zbytečně vysušují. Používejte přípravky, které obnoví ochranné kožní film, který u novorozenců a kojenců narušují stolice, moč i upnuté plenky. Po koupeli miminko usušte lehkých poklepáním a vždy použijte měkký ručník. Tření ručníkem vynechejte, mohlo by kůži jen podráždit a setřít ochrannou vrstvu oleje. Ochranný film kůže ale může narušit i časté koupání stejně jako agresivní mycí a prací prostředky.

Plenky, ubrousky

Pokud má vaše dítko citlivou kůži, můžete mu dodat zvláštní péči ve formě plen pro citlivou pokožku. Abyste se vyhnula nepříjemnostem na koupališti, přibalte s sebou plenky do vody, které zajistí dítěti komfort i během vodních radovánek.

Nepříjemné opruzeniny

Dětská pokožka je velice náchylná k opruzení, především v záhybech kůže a v místech, kde hrozí zapaření (pleny). Při každém přebalování je tak důležité tato místa očistit a ošetřit pečujícími krémy. Pravidelná a jemná péče je to nejlepší, co můžete udělat pro spokojené a zdravé miminko.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Profolio.cz

Zpravycz.cz

Onlinepraha.cz

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!
Redakce
info@press-media.cz