Sobota, 1 dubna, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Nejčastější chyby při výběru matrací

Post date:

Author:

Category:

Kvalitní matrace jsou základem zdravého a plnohodnotného spánku. Mnohdy ale lidé při jejich výběru dělají základní chyby. Jaké to jsou a jak se jim vyhnout?

Jaká je preference tvrdosti?

Každý z nás spí rád na nějaké konkrétní matraci. Někdo má raději tvrdé matrace, jiný zase měkčí. Právě preference tuhosti hraje při výběru správné matrace důležitou roli. Matraci rozhodně neobjednávejte podle ceny. Vždy volte takovou, která bude vyhovovat vašim požadavkům na tuhost. Pokud si nejste jisti, zvolte oboustranné matrace, které mají z každé strany rozdílnou tuhost.

Čistota je důležitá

Matrace se musí pravidelně udržovat. Nejlépe uděláte, když zvolíte matrace, které mají snímatelný a pratelný potah. Některé matrace dokonce mají potah, který lze pomocí zipu rozdělit na dvě poloviny. Pohodlně jej vyperete i v menší pračce. Udržovat čistotu potahu matrace tak bude skutečná hračka. Vždy, než si matraci vyberete, se proto dívejte, zda má snímatelný potah.

Váha uživatele hraje svou roli

Váha uživatele matrace je v případě výběru také důležitá. Pokud se jedná o osobu s nadváhou, je lepší zvolit zdravotní matraci. Taštičkové matrace se hodí i pro osoby, které mají váhu nad 120 kilogramů. Vždy se proto dívejte pro jakou váhovou kategorii je daná matrace určena.

Cena není všechno

Často se uživatelé rozhodují jen podle ceny. Sledují akční nabídky a věnují málo pozornosti jednotlivým atributům matrace. Cena ale rozhodně není všechno. Mnohem více času byste měli věnovat tomu, zda vám bude vyhovovat konkrétní provedení matrace. Bude vám sedět více zdravotní matrace, nebo hledáte matraci z paměťové pěny? Sháníte matraci pro běžného uživatele, matraci pro bolesti zad a kloubů, nebo matraci, která bude určena pro osobu trvale upoutanou na lůžko?

Výběr matrace byste neměli podcenit. Správnou volbou ovlivníte nejen kvalitu spánku uživatele matrace, ale také jeho zdravotní stav.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!