Sobota, 10 prosince, 2022
- Komerční sdělení -zeny

Ženy jsou při nakládání s penězi obezřetnější než muži. Co dalšího jsme zjistili?

Post date:

Author:

Category:

Podle aktuálních průzkumů jedné známé banky to vypadá, že ženy jsou mnohem spořivější než muži a s penězi dokážou nakládat obezřetněji než páni tvorstva. Naopak pánové jsou příznivci moderních vychytávek, mnohem častěji využívají internetbanking, holdují nákupům na internetu a využívají platební i kreditní karty. Co dalšího jsme o mužích a ženách zjistili?

Ženy jsou pečlivější, muži chtějí mít přehled

Z průzkumů dále vyplývá, že drtivá většina žen pečlivě kontroluje účtenky a výpisy z účtů (a to nejen z těch svých). Zajímá je, za co utratily konkrétní částku, kde jim zbytečně mizí peníze a na čem by bylo naopak možno ještě více ušetřit. Muži obvykle účtenky nekontrolují. Jsou to ale většinou právě oni, kdo se doma starají o vedení rodinného rozpočtu a pravidelnou měsíční bilanci příjmů a výdajů.

Muži zacházejí s platebními kartami lehkovážněji

Další zajímavost se týče používání platebních karet na internetu. Zatímco ženy se těmto online platbám spíše vyhýbají, muži platí na internetu prakticky dennodenně. Vždyť stačí pouze opsat číslo karty, bezpečnostní kód a vysněný kávovar, luxusní dovolená v zahraničí anebo vánoční dárek je rázem zaplacený. Nelichotivou a často také poměrně nebezpečnou skutečností je, že celých 11 % mužů nechává personál v restauraci vzdálit se s jejich kartou, když opis zmíněných údajů je otázkou okamžiku.

Foto pexels.com

Půjčky si berou častěji muži, ženy je ale důkladně srovnávají

Co se týče trhu se spotřebitelskými nebo jinými úvěry, také tomu většinou kralují páni tvorstva. Mezi nejoblíbenější druhy půjček patří u mužské části osazenstva nebankovní půjčky bez registru, ke kterým se uchylují ve chvíli, kdy jim v bance nepůjčí. Velmi oblíbené jsou také rychlé půjčky, které spotřebiteli pomohou překlenout nepříznivé období třeba do další výplaty. Peníze si ovšem půjčují také ženy. Ty jsou ale obezřetnější při výběru konkrétního produktu, a proto sází na praktické srovnání půjček.

Ženy zajímá, kolik za půjčku přeplatí, muže výše úroku

Při srovnání půjček se ženy zaměřují na celkovou hodnotu půjčky a zejména to, kolik za vypůjčené prostředky ve finále přeplatí. Muži se při výběru rozhodují primárně na základě výše úroku vybrané půjčky, což ale není zrovna ideální. Úrok totiž nemusí obsahovat veškeré náklady a poplatky, které jsou s danou půjčkou neodmyslitelně spojené. Mnohem lepší vypovídací schopnost má v tomto případě hodnota RPSN.

Elektronickým peněženkám holdují převážně muži

Nebudeme si nic nalhávat – pánové jsou prostě hračičkové, kteří milují nejmodernější vychytávky, ale i věci, které jim usnadní každodenní bytí. Tito příznivci moderních technologií tak holdují elektronickým peněženkám, z nichž má většina žen zcela neopodstatněné obavy. Zhruba pět procent mužů, kteří nakupují na internetu, využívá výhody elektronických peněženek. U žen do této skupiny patří pouhé jedno procento.

Ženy si odkládají více peněz „na horší časy“

Co se týče spořivosti, i zde vyhrávají ženy na celé čáře. Jsou to totiž právě ony, které si ukládají peníze na tzv. „horší časy“. Obvykle tak však nečiní v bankách, ale peníze nechávají doma na místech, kde k nim zbytek rodiny nemá přístup. Výjimkou tak nejsou peníze zašité v polštářích, v hrnečcích nebo dózách po babičce či na dalších netradičních místech. Pánové si sice také spoří, jejich pravidelné měsíční úspory jsou ale mnohdy nižší než úspory žen. Peníze navíc nenechávají doma, ale investují je anebo ukládají do banky na spořící účet.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!