Čtvrtek, 24 září, 2020
- Komerční sdělení -

Vánoční stůl: přísný zákaz pro zvířata

Post date:

Author:

Category:

Bramborový salátek, kapřík, cukroví – co, když si na tom pochutná i váš pes?

Nepravděpodobná varianta č. 1.: nestane se nic.

Pravděpodobná varianta č. 2.: dojde k otravě.     

Řešení hledejte v našem článku.

Na začátku je důležité říct základní věc: za žádných okolností by se zvíře nemělo dostat k tomu, co máte připraveno ke sváteční večeři – nepřinese mu to totiž nic, kromě následných zdravotních potíží. V tom případě vy zase budete mít o zábavu postaráno, a to v podobě obvolávání veterinárních ordinací, nikoliv štědrovečerního rozdávání dárků pod stromečkem. 

Existuje i několik způsobů, jak předejít tomu, aby vám pes vlezl do misky s bramborovým salátem.

  1. Zvíře musí být poctivě nakrmeno, aby nemělo hlad a chuť najít si něco  k zobání. Když tak mu dopřejte dvojitou porci oblíbených granulí – na Vánoce se přece jí hodně, ne? J 
  2. Vyvenčete psa před tím než se posadíte ke stolu a začnete s jídlem a dárky. Během delší procházky „si vybije baterky“, a tak nebudete muset hlídat ho každou vteřinu.
  3. Pokud máte doma opravdu neúnavné a zvídavé stvoření, které vám stejně bude sedět u židle a nedá pokoj, tak dejte na stůl i misku s pamlsky. Dostane přece něco ze stolu, bude mít pocit sounáležitosti, ale zase vy to budete mít pod kontrolou a budete si jistí, že dostal jen to, co mu prospěje.
  4. Pokud máte doma děti, vysvětlete jim, proč se nesmí dávat pejskovi cukroví nebo čokoláda. 

Udělali jste všechno, ale nepomohlo to? Zmizela část sladkostí, kaprovy šupinky jsou všude po bytě, pes najednou leží v rohu a neprojevuje zájem ani o stromek, který vám před tím spadnul asi desetkrát?

S největší pravděpodobností půjde o otravu.

Než se dovoláte veterináři, poskytněte pejskovi první pomoc sami, a to v podobě přípravku EnteroZOO.

EnteroZOO je gelový sorbent na bázi organické křemičité sloučeniny a čisté vody, který funguje jako houba: poté, co se dostanou do trávícího systému, částečky gelu navážou na sebe ty škodlivé (případně i víry a bakterie) a odvedou je z těla zvířete ven přirozeným způsobem, tj. se stolicí.

Skvělá zpráva: podání EnteroZOO umožňuje i to, že přípravek nemá chuť a zápach, takže nebude zvířeti jakkoli vadit. Gelová struktura usnadňuje i samotnou aplikaci: podávat přípravek můžete stříkačkou do tlamy, lze jej taky rozmíchat v pitné vodě nebo přidat na pamlsek.

Přesná dávkování pro pejsky a další zvířata najdete na webu www.enterozoo.eu.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy

Chcete si pořídit domácí wellness? S projektováním wellness na míru vám pomohou specialisté z Wellness Vision!
Vybíráte si nový mobilní telefon? Vsaďte na stylový iPhone Xs od Applu!

Ovoce jako váš nejlepší přítel

Rádi bychom v následujících řádcích zbořili několik mýtů o ovoci a zajistili mu trochu lepší reputaci, než jakou mohlo v posledních obdobích získat.

Zelená pro vaše děti

Společnost Zelená Žirafa se na českém trhu prezentuje prodejem dětských hraček, kočárků a jiných potřeb pro děti. Specializujeme se především na výběr...

Jak vyřešit finanční tíseň?

Přestali se k vám příbuzní znát ve chvíli, kdy vešlo ve známost, že jste finančně na dně a že potřebujete nějakou půjčku? Nechávají...