Středa, 30 září, 2020
- Komerční sdělení -

Testováno na dětech: jak bojovat s opruzeninami

Post date:

Author:

Category:

„Když nesmíme testovat na zvířatech, vyzkoušíme to rovnou na dětech!“ poznamenal nedávno šéf marketingu přípravku Zitenax. Testování dalo dohromady i pár praktických rad proti opruzeninám, které se teď, v horkém letním počasí, mohou hodit.

Na začátek je možná důležité upřesnit úvodní větu. Samozřejmě jde o nadsázku! Nejedná se o testování neregistrovaného přípravku, ale o shromáždění a sdílení praktických zkušeností maminek, které aplikovaly přípravek při výskytu nebo riziku vzniku opruzenin u svých dětí. Zitenax je kosmetický přípravek určený pro péči o opruzenou pokožku, čímž trpí převážně děti, a tak „testování na dětech“ byl celkem pochopitelný krok.

Prostřednictvím stejnojmenného specializovaného portálu www.testovanonadetech.com poskytl výrobce Zitenaxu vzorky maminkám s dětmi do dvou let, které krémpastu vyzkoušely a ohodnotily ji poměrně vysokou známkou 95 %.

V rámci testování se maminky mohly svěřit i se svými dalšími osvědčenými recepty, jak bojovat s opruzeninami. „I když jako výrobce samozřejmě doporučujeme náš přípravek, některá z obecných doporučení se mohou maminkám hodit“ říká Marek Hochmann, šéf marketingu Zitenaxu.

Nejčastější radou, která asi nikoho nepřekvapí, bylo často dítě přebalovat a přitom ošetřit jemnou pokožku vhodným přípravkem, promazávat i preventivně. „Na druhou stranu bychom se divili, spousta dětských lékařů potvrdí, že mnohá maminka považuje současné plenky i krémy za zázračné a nechává v nich dítě v podstatě nepřetržitě,“ uvádí Marek Hochmann. Součástí správné hygieny by mělo být i „větrání“ – nechávat častěji pokožku dítěte na vzduchu bez pleny.

Po některé z alternativních metod se dá sáhnout právě na cestách, pokud nemáte po ruce speciální přípravek – hodně často maminky používají koupel v zeleném čaji či v heřmánku. „Velmi dobrou variantou je i koupel nebo omývání řepíkem. Společně se Zitenaxem jde o účinnou kombinaci v boji proti opruzeninám,” uvádí magistra Pavla Horáková z Lékárny.cz, kde vede tým lékárníků poskytujících rady zákazníkům prostřednictvím online chatu.

Před čím maminky varují, je používání vlhčených ubrousků, parfemovaných zásypů nebo mýdel. „Důvodem jsou časté vyrážky na zadečcích miminek způsobené používáním vlhčených ubrousků. Zásypy v oblasti plenek vytváří tvrdé hrudky, které mohou jemnou pokožku zadečku více dráždit,“ varuje lékárnice Pavla Horáková.

Další výhodou Zitenaxu je skutečnost, že neobsahuje ani parfémy, ani kontroverzní parabeny. Krémpasta vyvinutá českými farmaceuty a dermatology má vyvážené a promyšlené složení, obsahuje pouze osm složek! Těmi, které přinášejí největší užitek a které dávají Zitenaxu jeho vysokou účinnost, jsou chlorhexidin diglukonát, zavedená a prověřená látka s výrazným a širokospektrálním antimikrobiálním efektem bez rizika vzniku rezistence, a oxid zinečnatý, který má prokazatelné hojivé a protizánětlivé vlastnosti. Ve spojení s třemi zvláčňujícími a hydratujícími složkami přináší maximální efekt při minimalizaci rizika alergické reakce u dětí s citlivou pokožkou.

Z vyjádření maminek také vyplývá, že 70 % používá krém i jako prevenci.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy

Chcete si pořídit domácí wellness? S projektováním wellness na míru vám pomohou specialisté z Wellness Vision!
Vybíráte si nový mobilní telefon? Vsaďte na stylový iPhone Xs od Applu!

Ovoce jako váš nejlepší přítel

Rádi bychom v následujících řádcích zbořili několik mýtů o ovoci a zajistili mu trochu lepší reputaci, než jakou mohlo v posledních obdobích získat.

Zelená pro vaše děti

Společnost Zelená Žirafa se na českém trhu prezentuje prodejem dětských hraček, kočárků a jiných potřeb pro děti. Specializujeme se především na výběr...

Jak vyřešit finanční tíseň?

Přestali se k vám příbuzní znát ve chvíli, kdy vešlo ve známost, že jste finančně na dně a že potřebujete nějakou půjčku? Nechávají...