Čtvrtek, 24 září, 2020
- Komerční sdělení -

V čem je trh práce jiný, než před 5 – 10 lety

Post date:

Author:

Category:

Ačkoliv se vám to nemusí zdát, trh práce se za posledních 5 až 10 let zcela výrazně změnil. Proč je lepší pro uchazeče hledat práci teď, než například v roce 2011?

V čem je jiný trh práce dnes?

 

1) můžeme vybírat z více nabídek

Před pěti lety byla nabídka na trhu práce velmi slabá. Firmy šetřily s prací, často propouštěly, zpravidla vlivem ekonomické krize. Trh práce obcházela nejistota. Velmi dlouho uchazeči trvalo, než natrefil na vhodnou nabídku. V dnešní dob je nejžádanější profesí dělník. Daří se firmám v oblasti průmyslu i stavebnictví.

2) máme vyšší příjem

Oproti předchozím rokům si můžeme u pohovoru vyjednat o několik tisíc korun vyšší plat. Například dělníci byli u své práce ohodnocení 13-15  tisíci hrubého, dnes firmy za tu samou práci dávají 16 – 20 tisíc. Nástupní platy rostou napříč všemi obory, zvýšila se také minimální mzda.

3) práci lze získat i přes sociální sítě

Zatímco před deseti lety Facebook teprve začínal, lidé si přes něj psali nebo posílali fotky. Dnes si prostřednictvím sociálních sítí lze hledat i práci. Firmy i uchazeči vystavují své pracovní profily. Personalisté mají mnohdy usnadněnou práci, není problém si prozkoumat veřejné profily uchazečů o práci.

Práce
Práce

Novinkou je také možnost absolvovat pohovor na dálku přes skype, pomocí video dotazníku nebo video konference. Nemusíte tak nikam chodit a se svým budoucím  zaměstnavatelem se domluvíte i tímto způsobem.

4) možnost výběru má i uchazeč

Dnes už si nevybírá jen firma, která inzeruje nabídky práce, ale také samotný uchazeč. Vztah mezi zájemci o práci a personalisty je mnohem rovnocennější, než před deseti lety. Firmy hledají nejlepší lidi, uchazeč toho nejlepšího zaměstnavatele. Všimnout si můžete také, že u inzerátů málokdy narazíte na formulaci požadujeme. Nově najdete inzerát s textem jakou práci vám nabízíme?

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

SEOlaboratoř.cz

eKompetence.cz

StyleMag.cz

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy

Chcete si pořídit domácí wellness? S projektováním wellness na míru vám pomohou specialisté z Wellness Vision!
Vybíráte si nový mobilní telefon? Vsaďte na stylový iPhone Xs od Applu!
Redakce
info@press-media.cz

Ovoce jako váš nejlepší přítel

Rádi bychom v následujících řádcích zbořili několik mýtů o ovoci a zajistili mu trochu lepší reputaci, než jakou mohlo v posledních obdobích získat.

Zelená pro vaše děti

Společnost Zelená Žirafa se na českém trhu prezentuje prodejem dětských hraček, kočárků a jiných potřeb pro děti. Specializujeme se především na výběr...

Jak vyřešit finanční tíseň?

Přestali se k vám příbuzní znát ve chvíli, kdy vešlo ve známost, že jste finančně na dně a že potřebujete nějakou půjčku? Nechávají...