Sobota, 10 prosince, 2022
- Komerční sdělení -zeny

Účinky Reishi z pohledu odborníků

Post date:

Author:

Category:

Tradiční čínská medicína, komplexněji starověká východní medicína nazývá houbu Reishi „houbou mládí a nesmrtelnosti“. Historické zkušenosti konstatují že, Reishi účinky podporují imunitní systém, díky čemuž úspěšně bojují s rakovinou, pomáhají při alergiích, zánětech, zklidňují nervy. Co na to odborníci dnes? Rebecca Wood ve své knize „New Whole Foods Encyclopedia“ konstatuje „Reishi zní opravdu jako všelék“. Reishi účinky ve své knize popisuje jako z říše snů. Její využití popisuje následovně: posilování imunity, infekční nemoci, EB virus, AIDS, zvýšená propustnost střeva, nemoci srdce, chronická bronchitida, podpora spánku, diuretikum a laxativum.

Houba Reishi

Výzkum jednoznačně potvrzuje, že houba Reishi, obsahující polysacharid b-1,3/1,6d-glukan zesiluje schopnost imunity cestou zvýšení počtu makrogágů a T-buněk a zároveň jejich posilováním. Proto Reishi velice dobře učinkuje při prevenci a léčení rakoviny. Tato houba za tento svůj účinek vděčí více způsobům působení. Na jedné straně již popsané posílení imunity, na druhé, houba Reishi pomáhá se navázat imunitním buňkám na rakovinné buňky. Dále triterpény obsažené v Reishi přímo likvidují nádorové buňky. Další látka, obsažená v Reishi kantaxantin zpomaluje růst nádorů, což jsou poznatky expertů na růst nádorů. Pro svoje mohutné prokázané účinky byla houba reishi oficiálně uznaná japonskou vládou pro léčbu rakoviny.

Reishi houba

Podle odborníků vedle léčby rakoviny Reishi houba může léčit ještě většího zabijáka, co do počtu postižených a to kardiovaskulární nemoci. Pravidelným užíváním extraktu z Reishi totiž užíváme její steroly, manitol, kyselinu ganoderovou… Experti jsou přesvědčeni, že právě kyselina ganoderová snižuje hladinu triglyceridů, snižuje krevní tlak a lepivost krevních destiček, napravuje arytmii a srovnává hodnoty cholesterolu. Publikovaná studie Burtona Goldberga „Heart Disease“ konstatovala výsledek pokusu, kdy 54 osob s vysokým krevním tlakem, kterým chemické léky nepomáhaly, užívaly po dobu 4 týdnů 3x denně extrakt z Reishi. U všech lidí se krevní tlak výrazně snížil. Určitě by bylo přínosem tento extrakt ve větším množství aplikovat i v západní „rozvinuté“ medicíně.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!