Pondělí, 20 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Blefaroplastika horních víček

Post date:

Author:

Category:

Oko, do duše okno, je staré pořekadlo, které platí dodnes. A proto by se péče o oči neměla zanedbávat. A nejen o oči jako takové, ale i o oční víčka. Oteklá, převislá oční víčka bohužel často provází stárnutí a člověk pak vypadá unaveně a starší. Ale existují i způsoby, jak oční víčka znovu vyhladit. Jedním z nich je i blefaroplastika/ horních víček. Jde o plastickou operaci, při které se odstraní převislá kůže a dojde k vyhlazení a napnutí víčka. Tím oči znovu nabydou mladistvý vzhled, zmizí nevzhledné otoky, a především vypadají mnohem odpočatěji.

Co vlastně převislá víčka způsobuje? S věkem ztrácí svaly očního víčka pružnost a povolují, zároveň se zde ukládá tuk a rozpadají se kolagenová vlákna, která udržují kůži pevnou a pružnou. Při plastice dochází k chirurgickému odstranění přebytečné kůže a svalové tkáně. Zároveň lze odstranit i tukovou tkáň, a tím snížit otok okolo očí.

Zákrok je klasickou operací, dotyčný by se měl tedy poté vyvarovat fyzické námaze, cvičení a podobným aktivitám. Doporučuje se operované místo chladit. Stehy se odstraňují třetí den po operaci. Během regenerace se kolem očí mohou vyskytnout modřiny, po týdnu by měl zcela opadnout otok a během pár měsíců pak dojde i k zesvětlení jizev. Zákrok se dá opakovat a je minimálně rizikový. Nejčastěji ho absolvují osoby kolem padesáti let, ale není to pravidlem a je možné zákrok provést i u starších (taktéž u mladších) lidí.

A jak je to s cenovou dostupností? Klinika Altos kupříkladu nabízí blefaroplastiku horních víček již za 13 500 Kč. Nezapomínejte ale vždy na důležitou konzultaci, které předchází každá operace, nebo estetický zákrok.

 

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!