Pátek, Říjen 23, 2020
- Komerční sdělení -

Blefaroplastika horních víček

Post date:

Author:

Category:

Oko, do duše okno, je staré pořekadlo, které platí dodnes. A proto by se péče o oči neměla zanedbávat. A nejen o oči jako takové, ale i o oční víčka. Oteklá, převislá oční víčka bohužel často provází stárnutí a člověk pak vypadá unaveně a starší. Ale existují i způsoby, jak oční víčka znovu vyhladit. Jedním z nich je i blefaroplastika/ horních víček. Jde o plastickou operaci, při které se odstraní převislá kůže a dojde k vyhlazení a napnutí víčka. Tím oči znovu nabydou mladistvý vzhled, zmizí nevzhledné otoky, a především vypadají mnohem odpočatěji.

Co vlastně převislá víčka způsobuje? S věkem ztrácí svaly očního víčka pružnost a povolují, zároveň se zde ukládá tuk a rozpadají se kolagenová vlákna, která udržují kůži pevnou a pružnou. Při plastice dochází k chirurgickému odstranění přebytečné kůže a svalové tkáně. Zároveň lze odstranit i tukovou tkáň, a tím snížit otok okolo očí.

Zákrok je klasickou operací, dotyčný by se měl tedy poté vyvarovat fyzické námaze, cvičení a podobným aktivitám. Doporučuje se operované místo chladit. Stehy se odstraňují třetí den po operaci. Během regenerace se kolem očí mohou vyskytnout modřiny, po týdnu by měl zcela opadnout otok a během pár měsíců pak dojde i k zesvětlení jizev. Zákrok se dá opakovat a je minimálně rizikový. Nejčastěji ho absolvují osoby kolem padesáti let, ale není to pravidlem a je možné zákrok provést i u starších (taktéž u mladších) lidí.

A jak je to s cenovou dostupností? Klinika Altos kupříkladu nabízí blefaroplastiku horních víček již za 13 500 Kč. Nezapomínejte ale vždy na důležitou konzultaci, které předchází každá operace, nebo estetický zákrok.

 

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy

Vybíráš chytré hodinky? Nové Apple Watch 6 tě ohromí!

Jak (znovu) ulovit partnera rybáře?

Je váš partner rybář? Rybaření je jeho jedno velké hobby, vášeň či povolání? Miluje tu pohodu, kdy může na břehu rybníka či...

Ovoce jako váš nejlepší přítel

Rádi bychom v následujících řádcích zbořili několik mýtů o ovoci a zajistili mu trochu lepší reputaci, než jakou mohlo v posledních obdobích získat.

Zelená pro vaše děti

Společnost Zelená Žirafa se na českém trhu prezentuje prodejem dětských hraček, kočárků a jiných potřeb pro děti. Specializujeme se především na výběr...