Pondělí, 20 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Jak se vyvarovat problémům s rodinným rozpočtem

Post date:

Author:

Category:

Navzdory současnému ekonomickému růstu je stále mnoho rodin, které mají hluboko do kapsy.  Přitom právě tyto rodiny se často obracejí na poskytovatele půjček. Jenže online půjčka nemusí být vždy jediným řešením. Lidé by se nejprve měli naučit optimalizovat rodinný rozpočet a teprve pak se rozhodnout, zda s penězi vystačí nebo ne.

Základní principy zacházení s penězi v 5 bodech

 1. Pokud máte napjatý rozpočet, měli byste si nejprve udělat přehled pravidelných příjmů a výdajů. Vaší snahou by mělo být dosažení vyrovnaného hospodaření. Platí obecné pravidlo, že výdaje nesmí přesahovat příjmy.
 2. Společně s prvním bodem platí, že byste se měli snažit pravidelně šetřit, aby měla rodina nějaké peníze do rezervy. Nikdy totiž nevíte, zda nebudete potřebovat finanční prostředky na nečekanou situaci. Např. na opravu auta, doplatek elektřiny nebo nákup pračky, jestliže tu původní nelze opravit nebo je oprava nerentabilní.
 3. Vždy je potřeba zvažovat, za co peníze vydáváte. Existuje velké množství zbytných věcí, bez kterých se obejdete. V této souvislosti si dávejte velký pozor na slevové akce a různé reklamní kampaně, které dokážou „vytáhnout“ peníze i z opatrných lidí.
 4. Pamatujte, že žádost o půjčku by měla být až posledním řešením. Tedy když již opravdu nemáte jinou možnost, jak složitou finanční situaci vyřešit.
 5. Jestliže se rozhodnete pro online půjčku, měli byste si být jisti, že dluh dokážete splatit. Půjčovat si s vědomím, že nevíte, jak splátky vyřešíte, je přímou cestou ke zničenému životu celé rodiny.

Na co si určitě nepůjčovat

O online půjčku byste neměli žádat za účelem získání zbytných věcí. Mezi nejčastější chybné nákupy prostřednictvím půjček patří:

 • dovolená (vždy existuje levnější varianta)
 • drahé dárky (lásku lze projevit i jinak)
 • spotřebiče, které jde nahradit jinak (např. sušička prádla, když můžete prádlo usušit na zahradě nebo na balkónu)
 • svatba (i skromnější svatba může být krásná, navíc vstupovat do manželství s tímto dluhem není moc rozumné)
 • auto s velkou spotřebou (pokud nemáte velkou rodinu, tak stačí menší automobil – čím větší auto, tím je obvykle nákladnější provoz)
 • a mnoho jiného

Při rozhodování o půjčce zapojte vlastní rozum a snažte se situaci vyhodnotit racionálně. Určitě dokážete sami zvážit, co k životu s napjatým rodinným rozpočtem nezbytně potřebujete a co nikoliv.

Jak získat nejlevnější půjčku

Reklamu na nejlevnější půjčky najdete na každém rohu. Jenže reklama je jedna věc a realita druhá. Proto by se měl každý zájemce o online půjčku držet několika základních pravidel:

 • Nejlevnější půjčka je ta, která vás nic nestojí. Takovou půjčkou je tzv. první půjčka zdarma, kterou najdete například po kliknutí na tento odkaz. Jestliže ji vrátíte ve smluvním termínu, nezaplatíte za ni ani korunu navíc.
 • Pokud nemáte možnost získat první půjčku zdarma, snažte se požádat o co nejlevnější půjčku. Při výběru je vždy důležité posoudit několik podstatných parametrů. Jedná se zejména o RPSN, dobu splatnosti, frekvenci pravidelných splátek, poplatky za případnou změnu a prodloužení termínů splátek.
 • Doba splatnosti je obvykle volitelná, to samé platí o půjčované částce (vše v rámci limitů určených poskytovatelem). Proto si na základě jednotlivých nabídek sami pečlivě zvažte, kolik jste reálně schopni pravidelně splácet a za jak dlouho půjčku dokážete splatit. Zde platí přísloví, že „méně je někdy více“. Myslete také na to, že i během splácení dluhu by vám měla zbýt nějaká rezerva na nečekané výdaje.
 • Nejjednodušší přehled o jednotlivých nabídkách získáte prostřednictvím online srovnání půjček. Je pro každého k dispozici zcela zdarma. Navíc je dostupné díky internetu bez jakýchkoliv omezení, tzn. kdykoliv a odkudkoliv.
 • Teprve když si budete skutečně jisti, že jste si vybrali aktuálně nejlevnější půjčku, podejte o ni žádost. K podání online žádosti můžete využít stejný srovnávač půjček, na kterém jste si půjčku vybrali.

Několik tipů na první půjčku zdarma

První půjčku zdarma můžete získat jedině tehdy, pokud jste u dané společnosti doposud neměli žádnou jinou online půjčku.

Název půjčky Maximální částka zdarma Maximální doba splatnosti RPSN v %
Zaplo 8,000.00 Kč 30 dní 0
Provident Start 9,000.00 Kč 3 měsíce 0
SOS Credit 15,000.00 Kč 28 dní 0
Půjčkomat 10,000.00 Kč 31 dní 0
Kamali 10,000.00 Kč 14 dní 0
Crediton 8,000.00 Kč 30 dní 0
Creditair 10,000.00 Kč 2 měsíce 0

Všechny námi vybrané první online půjčky jsou zdarma a bez ručitele. Poskytnuté peníze je možné použít na cokoliv. Většinou jsou posílány na bankovní účet žadatele, ale někdy se vyskytnou i výjimky s výplatou na ruku. Přesto vás znovu upozorňujeme na to, že pokud byste tyto půjčky nezvládli splatit v  domluveném termínu podle uzavřené smlouvy s poskytovatelem, přišli byste o nabídku zdarma. Tzn., že jakmile byste si termín splátek prodloužili, zaplatili byste standardní úrok a poplatky.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!