Sobota, 1 dubna, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Proč některé ženy vypadají mladě i v pokročilém věku? Nepodceňují hydrataci pleti!

Post date:

Author:

Category:

Život utíká rychle a plynutí času je nejvíce znát na našem vzhledu. Ale jak je možné, že některé ženy doslova “zapomněly stárnout”? Ačkoliv jsou starší než vy, působí opačným dojmem. Jejich pleť vypadá zdravě, jako by na ní denně aplikovali elixír mládí. Kde jen děláte chybu? Pravděpodobně zapomínáte na dostatečnou hydrataci pleti, neboť jedině hydratovaná pokožka s přehledem zvládá intenzivní působení vnějších vlivů, jako jsou zrádné sluneční paprsky, chlad, nečistoty a další faktory. Základní pravidla správné péče najdete v tomto článku.

Budete-li o svou pokožku náležitě pečovat, odmění se vám trvale krásným vzhledem. Hydratace pleti je důležitá po celý rok, ale v létě byste si na ni měla dát ještě o něco větší pozor – přeci jen musí čelit sluníčku, soli v mořské vodě, chloru ve vodě bazénové, působení klimatizace a v neposlední řadě vašemu potu.

Jak se projevuje dlouhodobě dehydratovaná pokožka?

Na dehydrovanou pleť není hezký pohled. Dehydratace se projevuje napínáním, povrchovými vráskami, zarudnutím a drobnými šupinkami. Budete-li přísun vody podceňovat dlouhodobě, začnete si připadat (a taky tak vypadat) jako scvrklé ovoce.


Ne nadarmo se však říká, že vzhled je odrazem zdraví. Dehydratace organismu vede k rychlému odumírání kožních buněk, které z důvodu nedostatku vody rychlé vysychají. V praxi však k dehydrataci dochází také z jiných důvodů – na stavu pleti se může podílet nevhodná strava a každodenní stres.

Nepodceňujte význam pitného režimu

Jak správně hydratovat pokožku? Začít byste měla zevnitř, čili dodržováním pitného režimu. Možná máte pocit, že přísun tekutin nezanedbáváte, ale kdybyste si za každou vypitou sklenici udělala čárku, možná na konci dne zjistíte, že to s vaším pitným režimem není tak slavné, jak jste si původně myslela. Optimální množství je 2 – 3 litry za den, ovšem s přihlédnutím k vaší hmotnosti a životnímu stylu. Aktivní sportovci by měli vody vypít mnohem více.

 

Pleť byste měla hydratovat i navenek

Dobrá zpráva je, že vám s hydratací pokožky pomůže speciální kosmetika. Dejte si však dobrý pozor na to, co na svou kůži aplikujete – některé produkty se sice chlubí výrazným hydratačním efektem, který je však v praxi zanedbatelný. V případě takových přípravků utratíte spoustu peněz za nic.

Chcete-li mít jistotu, že vaše pokožka dostane vše, co potřebuje, vsaďte na renomé značky Bioderma. Produktová řada Hydrabio s patentem Aquagenium je odborníky hodnocena jako jedna z nejlepších na trhu. Hodí se pro všechny typy pletí.


Patříte-li mezi příznivce přírodních přípravků, můžete hydratovat pomocí některého z olejů – hydratační a regenerační efekt je přisuzován arganovému, růžovému, olivovému, kokosovému či makadamiovému oleji. Dobrými pomocníky mohou být také bambucké máslo a avokádo.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!