Sobota, 1 dubna, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Rolety nebo závěsy?

Post date:

Author:

Category:

Chcete si do svého domova pořídit na okno určité vnitřní zastínění a hledáte inspiraci? Pak jste tu správně! Pro plošné stínění se hodí využít rolety nebo závěsy, pojďme se na ně teď podívat trochu podrobněji.

Nejpoužívanější zastínění – jednoznačně závěsy!

Závěsy do oken fungují na velmi jednoduchém principu. Skládají se z látky, která je jezdci přichycena do kolejnice a posouváním závěsu po kolejnici regulujete, jakou plochu okna závěsem zastíníte. Často závěsy najdete v bytech společně se záclonami, ale nemusí to být pravidlem. Fantazii se meze nekladou a můžete tak závěsy kombinovat také například se žaluziemi nebo roletami. Ale i závěsy samy o sobě fungují jako částečná tepelná izolace a mají schopnost trochu tlumit hluk. Výhodou závěsů je také jejich jednoduchost, která umožňuje snadné designové přizpůsobení, ať už se jedná o esteticky přizpůsobené konzole, efektní jezdce (například ve formě dřevěných kroužků) nebo speciálně vybrané barvy látky a jejího vzoru. Látky používané na závěsy nabízí obrovské množství forem propustnosti pro sluneční záření, můžete si tak vybrat, jestli použít polopropustnou látku nebo takzvané blackout závěsy, které způsobují téměř dokonalé zastínění.

Designové rolety

Rolety mají mnoho charakteristik se závěsy podobných a také u nich můžete vybírat látky s různou propustností pro světlo. Fungují však trochu na jiném principu, oproti závěsům jsou připevněné na horizontálně umístěné otočné hřídeli, musíte však počítat s umístěním lišty, do které se roleta zasunuje. V některých interiérech tato lišta může působit rušivým dojmem, jinde přinese zajímavé zpestření prostoru. Oproti závěsům mají látkové rolety velkou výhodu, co se týče čištění. Látka, ze které jsou vyrobeny, totiž bývá často povrchově upravena tak, že odpuzuje špínu. V rámci údržby pak stačí pouze roletu přejet vysavačem a máte hotovo. Designové látkové rolety vás jistě překvapí rozmanitostí barev i potisků, které můžete použít. A pokud toužíte po možnosti regulace zastínění i jiným způsobem než tím, jak moc roletu stáhnete, můžete využít rolety „den a noc“. Jedná se o látkové rolety se světlými a tmavými pruhy látky, díky kterým máte možnosti přizpůsobování přístupu světla téměř jako u žaluzií.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!