Sobota, 1 dubna, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Prodlužte životnost svých spotřebičů

Post date:

Author:

Category:

Dnes už si bez nich náš život nedokážeme představit. Jak o spotřebiče pečovat, aby nám bez problémů fungovaly co nejdéle? Přidáváme několik praktických rad a tipů.

Lednička a mrazák

Lednička a mrazák jsou v dnešní době jedním z klíčových spotřebičů, bez kterých už bychom neuměli fungovat. Věnujme jim tedy alespoň občas péči, kterou si zaslouží. Kromě správného umístění bychom měli dodržovat i základní pravidla při ukládání potravin. Jedním z nich je například vyčkání do řádného vychladnutí horkého pokrmu. Horké jídlo totiž nejenže změní teplotu uvnitř ledničky, ale také může způsobit nárůst množství bakterií v potravinách, které již v ledničce jsou. A protože jídlo si zaslouží čistotu, je vhodné ledničku alespoň jednou měsíčně vyčistit, přičemž nezapomeňte na vnitřní stěny ani veškeré zásuvky. Co se mrazáku týká, tak ten potřebuje vyčistit, když se uvnitř vytvoří vrstva ledu o tloušťce přibližně 0,5 cm, přičemž po odstranění ledu je dobré mrazák ještě důkladně umýt.

Pračka

Pravidelná péče a údržba jsou jedny ze základních podmínek, abyste při praní dlouhodobě dosahovali co nejlepších výsledků. Možná vás to překvapí, ale u většiny praček zvládnete základní péči sami, a to v několika jednoduchých krocích. Nikdy nepřetěžujte buben pračky, protože příliš mnoho prádla může snížit výkon praní a účinnost máchání. Pamatujte na údržbu své pračky a pravidelně čistěte filtry na přítoku a odtoku vody. Jednou za pár týdnů proveďte takzvané „praní naprázdno“, abyste svou pračku vyčistili. To znamená, vyperte bez prádla s pracím prostředkem na bílé prádlo při teplotě 60 ºC. A pak tu máme kauzu vodní kámen. Výrobci doporučují přidávat speciální prostředky do každého praní, nicméně pokud používáte kvalitní prací prostředky jako např. Persil, tak vězte, že ty již v sobě změkčovač vody obsahují, tudíž již není nutné žádné změkčovače přidávat.

Mikrovlnná trouba a trouba klasická

Mikrovlnná trouba má své místo ve většině domácností. Přestože většinou funguje bez problémů, neměli bychom na péči o ní zapomínat. Zatímco o technické závady se postarají v příslušném servisu, od jiskření uvnitř trouby si můžeme pomoci sami. Nejde jen o správnou volbu používaného nádobí, ale k jiskření dochází i při nedostatečné čistotě v troubě. Krycí destička, která chrání výstup mikrovlnného záření z magnetronu, se pak vypaluje a ničí. Čištění mikrovlnné trouby by tak mělo být rozhodně častější, než je tomu u trouby klasické. Osvědčeným postupem je nechat v mikrovlnné troubě asi pět minut vařit vodu, pak setřít uvolněné mastnoty a dočistit běžnými mycími prostředky.

Myčka nádobí

Myčky potřebují jen nepatrnou údržbu, aby vám poskytly dokonalý servis při každém mytí. Je však několik věcí, které je dobré aplikovat, aby podávaly ten nejlepší výkon. Před uložením nádobí do myčky nejprve odstraňte zbytky jídla, ale nepředmývejte, to není nutné. Každý kus nádobí by měl mít v myčce svoje místo, obzvlášť sklo by se při tření poškodilo. Stříkací ramena se musí volně otáčet a nesmí narážet na žádnou překážku. Velké nádobí by mělo být umístěno ve spodním koši myčky, malé nebo křehké kusy v horním koši.  Příbory vkládejte do koše bez třídění, rukojetí dolů. Roztřiďte je případě, že má vaše myčka pro ně určený zásobník. Ve filtru, na stříkacích ramenech, v tryskách a v trubkách se postupem času usazuje vodní kámen a mastnota, a tak bychom měli pravidelně za jeden až dva měsíce použít přípravek pro čištění.

Značka přípravků Somat určených pro myčky nádobí nabízí i čistič myčky ve formě tablet Somat Duo Machine Cleaner, který díky nové formuli odstraní vodní kámen a usazeniny i v těžko dostupných místech v průběhu běžného mycího cyklu. Použití takové čisticí tablety se doporučuje jednou za měsíc. Tabletu vložíte do vnitřního prostoru myčky k běžnému čisticímu prostředku a spustíte mytí nádobí jako obvykle.

TIP: Pokud myčku nepoužíváte pravidelně a rádi byste neutralizovali nepříjemný zápach, který z tohoto důvodu uvnitř myčky nádobí vzniká, používejte závěsný osvěžovač Somat Deo Duo-Pearls. Zajistí její svěžest a vydrží až 60 mycích cyklů. Vyzkoušejte i v extra svěží vůni Lemon & Orange.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!