Sobota, 26 září, 2020
- Komerční sdělení -

Již 10 let nám cukráři z pekařství PAUL přináší ikonické makronky

Post date:

Author:

Category:

Rok 2018 je rokem, kdy pekařství PAUL oslaví své 10. narozeniny na českém trhu.

Pekařství ovšem přináší mnohem víc, než jen tradiční pečivo. Řeč je o lahodné cukrovince, jménem makronka.
Makronky jsou francouzskou tradicí a symbolem, ačkoli začátky této dobroty pocházejí z italských Benátek. Tehdy, v roce 1533, ovšem zdaleka nebyly takové, jaké je známe dnes. Až v roce 1880 napadalo muže jménem Pierre Desfontanes změnit jejich vzhled a to tak, že se rozhodl slepit dvě sněhové pusinky nadýchaným krémem.
Od té doby existují makronky v takové podobě, v jaké je dnes s radostí jíme.

 


Ačkoli se může zdát, že příprava z pár surovin, a to konkrétně z mandlí, bílků, cukru a 100% přírodních barviv je snadná, je tomu právě naopak. Udělat dokonalou makronku, kdy pusinka má kulatý, hladký povrch, bez sebemenších prasklinek, je práce pro opravdového cukrářského mistra.
Povrch musí být křupavý, ale zároveň uvnitř vláčný. Krému, který se dává mezi tyto dvě pusinky, musí být tak akorát a nesmí být ani moc sladký, ani bez chuti.
A jak se říká, člověk jí očima. Proto se makronky barví 100% přírodním barvivem, většinou v pastelových odstínech, čímž je vše dovedeno k dokonalosti.

Už jste také ochutnali? Pokud ne, skočte si do jedné z prodejen PAUL a najděte vaší oblíbenou příchuť.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy

Chcete si pořídit domácí wellness? S projektováním wellness na míru vám pomohou specialisté z Wellness Vision!
Vybíráte si nový mobilní telefon? Vsaďte na stylový iPhone Xs od Applu!

Ovoce jako váš nejlepší přítel

Rádi bychom v následujících řádcích zbořili několik mýtů o ovoci a zajistili mu trochu lepší reputaci, než jakou mohlo v posledních obdobích získat.

Zelená pro vaše děti

Společnost Zelená Žirafa se na českém trhu prezentuje prodejem dětských hraček, kočárků a jiných potřeb pro děti. Specializujeme se především na výběr...

Jak vyřešit finanční tíseň?

Přestali se k vám příbuzní znát ve chvíli, kdy vešlo ve známost, že jste finančně na dně a že potřebujete nějakou půjčku? Nechávají...