Středa, 23 září, 2020
- Komerční sdělení -

Odstranění kožních výrůstků

Post date:

Author:

Category:

Kožní výrůstky mnohdy tvoří vadu na kráse. Patří mezi ně milia, fibromy, xantelazmata, papilomy, bradavice nebo keratózy. Asi není překvapivým zjištěním, že mnozí z nás při výskytu nějakého toho výrůstku raději přemýšlí o tom, že by si ho nechali odstranit. V určitých případech je to mnohdy i doporučováno, neboť určité druhy kožních výrůstků mohou být zdraví nebezpečné a přinášet zvýšené riziko vzniku rakoviny kůže. To, zda váš kožní výrůstek patří mezi ty rizikové, nebo ne, vám pomůže zjistit zkušený dermatolog.

Jak se kožní výrůstky odstraňují

Při odstraňování kožních výrůstků se využívá laser. Tato metoda je velmi přesná, bezbolestná a může se využít na všechny části těla. Při této metodě krátké laserové pulzy soustředěné přímo do ošetřovaného místa způsobují odpaření výrůstku. Jemný pulz pak povrch kůže vyhladí a zajistí jeho estetický vzhled. Zákrok je pociťován pouze jako pocit štípání, které lze případně zmírnit použitím anestetického krému. Po ošetření se místo zákroku ihned začne samo hojit. V místě odstranění výrůstku vzniká drobný stroupek, pod nímž dochází k obnově tkáně. Až stroupek odpadne, ukazuje na místo zákroku pouze jemné začervenání nové kůže, které během několika následujících měsíců zcela zmizí. Ošetřované místo je třeba během několika následujících měsíců chránit pomocí přípravků s vysokým faktorem SPF proti UV záření.

Výhody použití laseru

Jak již bylo zmíněno, při použití laseru je jeho velikou výhodou bezbolestnost.  Zákrok je rychlý, nevyžaduje žádnou dlouhou regeneraci. U menších ošetření není potřeba ani místo ošetření chránit náplastí. Laser nezanechává žádné jizvy a navíc působí antimikrobiálně. Tento způsob ošetření není nijak limitován věkem, vzhledem k vyšší citlivosti ošetřeného místa na UV záření je však doporučováno ho absolvovat spíše v zimních měsících.

Před podstoupením zákroku je nutné si domluvit konzultaci s odborníky, jelikož ne všechny výrůstky je vhodné tímto způsobem odstranit. Například na pražské klinice Altos nabízí nezávaznou konzultaci, kdy vám rádi odpoví na veškeré vaše dotazy a pomohou vám nalézt to nejlepší řešení vašeho problému.

 

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy

Chcete si pořídit domácí wellness? S projektováním wellness na míru vám pomohou specialisté z Wellness Vision!
Vybíráte si nový mobilní telefon? Vsaďte na stylový iPhone Xs od Applu!

Ovoce jako váš nejlepší přítel

Rádi bychom v následujících řádcích zbořili několik mýtů o ovoci a zajistili mu trochu lepší reputaci, než jakou mohlo v posledních obdobích získat.

Zelená pro vaše děti

Společnost Zelená Žirafa se na českém trhu prezentuje prodejem dětských hraček, kočárků a jiných potřeb pro děti. Specializujeme se především na výběr...

Jak vyřešit finanční tíseň?

Přestali se k vám příbuzní znát ve chvíli, kdy vešlo ve známost, že jste finančně na dně a že potřebujete nějakou půjčku? Nechávají...