Pondělí, 20 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Odstranění pigmentací s IPL

Post date:

Author:

Category:

Mnoho z nás trápí nevzhledné pihy nebo pigmentové skvrny. S přibývajícím věkem se pigmentových skvrn tvoří stále více a snadno se tak stává, že je jich na pokožce až příliš. Naštěstí však existuje snadná metoda, jak se přebytečného pigmentu zbavit. Stačí podstoupit zákrok využívající IPL a za pár dnů si s pigmentacemi nebudete muset dělat starosti.

Princip IPL

Pod zkratkou IPL se skrývá metoda zvaná Intenzivní pulsní světlo. Jedná se o zákrok, využívající světelné záblesky podobné laseru. Toto světlo se na pokožce mění v teplo a pomáhá stimulovat tvorbu kolagenu, což má za následek vyhlazení vrásek a zpevnění pokožky. Zároveň je teplo pohlcováno melaninem, kožním barvivem, a způsobuje jeho zničení. Vzhledem k vysoké absorpční schopnosti melaninu laser nehrozí okolní tkáně. Vyšší teplota totiž působí ničivě pouze na nahromaděný melanin obsažený v pokožce. Odborníci z pražské kliniky estetické medicíny Altos varují, že po zákroku v místě ošetření mohou vznikat tmavé skvrnky, způsobené odumíráním pigmentu v pokožce. Tyto skvrny však během několika málo dnů odezní a vaše pokožka bude sjednocenější, bez pigmentových skvrn, a bude působit hladším dojmem. Nejčastěji se tento zákrok používá na odstranění přebytečné pigmentace obličeje, krku, dekoltu nebo hřbetů rukou, ale lze ho využít i na další části těla.

Možné kontraindikace

Zákrok není možné podstoupit v těhotenství nebo v průběhu kojení. Dále není vhodný pro pacienty trpící epilepsií, rakovinou kůže nebo zánětlivým procesem na pokožce v místě plánovaného ošetření. Vyvarujte se intenzivnímu pulsnímu světlu také po aktivním opálení, při infekčních onemocněních, nebo pokud užíváte léky, které zvyšují citlivost pokožky na světlo. Vhodné je zákrok samozřejmě nejdříve zkonzultovat.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!