Sobota, 1 dubna, 2023
- Komerční sdělení -zeny

L-arginin pomůže k růstu svalů

Post date:

Author:

Category:

Každý, kdo začne navštěvovat fitness centrum, postupně začne přemýšlet o tom, jak co nejvíc podpořit růst svalů a energii. Mnoho lidí, kteří se v tomto odvětví pohybují, doporučují právě L-Arginin. Tento produkt totiž dokáže zvýšit průtok krve. Díky tomu se do svalů dostává víc kyslíků i živin a lidé dosahují lepších výsledků po tréninku.

L-arginin si vytváří tělo samo

Arginin je neesenciální aminokyselina, kterou si tělo přirozeně vytváří a produkuje v hypofýze. Během intenzivních tréninků ale jeho potřeba v těle značně narůstá, a protože tělo není schopno produkovat potřebné množství, je vhodné brát L-Arginine v kapslích či prášků a pomáhat tak tělu zásobovat ho dostatečným vnějším zdrojem. Arginin je známým prekurzorem oxidu dusnatého, jeho užíváním můžete dosáhnout i napumpování svalů při tréninku. Napumpování svalů znamená jednak již zmíněné prokrvení, také ale rychlejší přísun živin do svalu. Pokud tedy máte kvalitní stravu, můžete se spolehnout, že se živiny dostanou do svalu rychleji. To vám při tréninku zajistí více energie a napomůže ke správné regeneraci po výkonu.

Co L-arginin dělá?

Jak už bylo zmíněno, Arginin dokáže zvýšit průtok krve, což znamená, že prokrvuje svaly. Prokrvení svalových vláken je nesmírně důležité, protože se do svalů dostávají v tomto zesíleném krevním řečišti důležité výživné látky, díky kterým sval rychleji sílí a roste. Proto není divu, že je Arginin součástí většiny produktů, které se používají před tréninkem. Navíc je vhodný i při večerním tréninku, kdy nejsou vhodné NÓčka s obsahem kofeinu (ten může narušit usínání a samotný spánek).

Jak užívat L-arginin?

Největší výhodou je velmi lehká stravitelnost a snadná vstřebatelnost. Aby trávení proběhlo co nejlépe, nezapomeňte kapsle zapít dostatečným množstvím vody. Doporučené denní dávkování je vždy uvedené na obale každého přípravku. Většinou se doplňky stravy užívají před tréninkem a poté buď po tréninku, nebo před spaním. Je důležité nepřesáhnout doporučenou denní dávku.  L-arginin není vhodný pro děti, těhotné a kojící ženy. Také je nevhodný pro osoby s nízkým krevním tlakem a pro lidi, kteří užívají léky na snížení krevního tlaku.

L-Arginin můžete zakoupit v eshopu Energie života.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!