Neděle, 28 května, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Skvělé druhy čajů, které stojí za to ochutnat!

Post date:

Author:

Category:

Pokud jste skuteční milovníci čaje, určitě jste sami přišli na to, že kvalitní čaj je především ten sypaný. Zelený čaj, černý čaj i speciality jako je Rooibos nebo čaj Matcha už máte dávno ochutnány? Pak vám dnes dáme tip na další tři druhy čajů, které by měl pravý milovník čaje určitě vyzkoušet.  Který vyzkoušíte jako první?

Čaj Oolong

Čaj Oolong pochází z Číny, která platí za kolébku čajových rituálů. Tento druh čaje charakterizuje tradiční způsob zpracování, při kterém se čajové lístky vystavují prudkému slunci, a následně se rolují. Výrobou čaje Oolong se mohou zabývat pouze zkušení odborníci, kteří čaji rozumí. Sypané čaje Oolong můžete též najít pod názvem žlutozelený čaj nebo polozelený čaj. S vypitím šálku tohoto čaje podpoříte váš trávicí a imunitní systém, a tělu dodáte přírodní antioxidanty a velké množství vitaminů. Sypaný čaj Oolong je vzácný a šálek tohoto čaje se pro vás určitě stane zážitkem.

Žlutý čaj

S tímto druhem čaje mají zkušenost pouze opravdoví milovníci a znalci čaje, jelikož se považuje za velmi vzácný. Lístky žlutého čaje mají žlutou až zlatou barvu, a mají velmi lahodnou chuť, která se pro konzumenta stává skutečnou specialitou. Vůně žlutého čaje je medově nasládlá a chuť je poměrně specifická. I jeho účinky na náš organismus jsou velmi speciální. Díky žlutému čaji podpoříte prevenci proti kardiovaskulárním chorobám, látky v něm obsažené také bojují proti cukrovce a díky vysokému podílu antioxidantů značně zpomalíte stárnutí organismu. Je to skutečný zázrak v šálku.

Pu-erh

Tradiční čínský čaj Pu-erh se též nazývá Pchu-er nebo Pu-er. Vyrábí se v čínské provincii Yunnan a je připravovaný z velkých zelených listů, které jsou tradičně rolovány do tvaru velkého koláče. Ty se pak dlouze fermentují až získají svoji charakteristikou červenohnědou barvu. Chuť tohoto čaje vás zpočátku možná zaskočí, díky jeho výsledkům a prokázaným účinkům si jej však rádi čas od času dáte. Velmi doporučovaný je pro ty, kteří si přejí zhubnout. Čaj Pu-erh je totiž přírodním požíračem tuků  a úspěšně bojuje proti nadváze. Také vám pomůže snížit hladinu cholesterolu a podpoří látkovou výměnu.

Značkové čaje

Čajem se po mnoho let zabývají i různé značky, které pochází především z Anglie, Indie nebo Srí Lanky. Pokud máte chuť vyzkoušet jeden z jejich lahodných čajů, vsaďte na značky Twinings či English Tea Shop, který pijí Angličané každé ráno k snídani, ochutnat však můžete i čaje známých značek Harney and Sons nebo čaj od značek Ahmad Tea. Ani s jednou z těchto značek totiž nešlápnete vedle!

 

Jakému čaji jste beznadějně propadli vy?

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!