Pátek, 24 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

„Hledám práci“ – Jak najít co nejrychleji?

Post date:

Author:

Category:

Hledám práci“ – Platí pro vás tato věta a už pomalu propadáte zoufalství? Někdy to potká snad každého a rozhodně nepomůže to vzdát. Pro nalezení zaměstnání udělejte maximum. Možná to bude vyčerpávající, ale výsledek bude stát za to. Obrňte se trpělivostí a pojďte na to. Pár nezdařilých pohovorů rozhodně nic neznamená a vaše sebevědomí by nemělo klesnout. Zájemců o každé místo je více, někdy celá řada, a pokud v něčem opravdu nevynikáte, je na místě jít na další pohovor. Případně si rozmyslet, v čem byste mohli začít vynikat.

Hledám práci
Hledám práci

Postup při „hledám práci“

Životní situace „hledám práci“ vyžaduje podniknutí určitých kroků. Vytvořte si precizní životopis, který zaujme na první pohled, záležet si dejte i na průvodním dopise. Zaregistrujte se na Úřadu práce a poctivě na něj docházejte. Hledejte na internetu, v novinách, ptejte se známých a nevynechejte ani personální agenturu. Z vlastní iniciativy rozešlete svůj životopis firmám v okolí, třeba budete mít štěstí.

Strašák jménem pracovní pohovor

Hledám práci, to znamená chodit na pohovory. Před pracovním pohovorem si udělejte jasno ve svých představách o platu a pracovní náplni, zjistěte si dostatek informací o dané společnosti, dejte si záležet na upraveném zevnějšku a zapracujte na zdravém sebevědomí. Neměli byste působit nejistě či zmateně. Ideální uchazeč se málokdy najde, možná máte velkou šanci.

Možná bude zapotřebí trochu ustoupit ze svých požadavků

Hledám práci někdy přináší nutnost změnit životní rytmus, přestěhovat se, doplnit si vzdělání nebo ustoupit trochu z požadované výše platu. Rozhodně nespoléhejte pouze na Úřad práce, využijte všechny možnosti, abyste našli co nejlepší místo, pokud možno vám ušité na míru.

Vyšperkujte svůj životopis

Hledám práci bez životopisu? To zkrátka nejde. Doveďte své CV k dokonalosti, je vaší sebeprezentací, a pokud nezaujme personalistu, nemáte šanci. Neměl by tedy zapadnout mezi ostatní tuctové životopisy. Záležet si dejte na jeho relevantnosti k dané pracovní pozici a také na přiložené fotografii.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Novinky-Zprávy.cz    

Tiskové-zprávy.eu      

Aktualitycz.cz

 

 

 

 

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!
Redakce
info@press-media.cz