Středa, 7 prosince, 2022
- Komerční sdělení -zeny

3 důležitá pravidla při rekonstrukci koupelny

Post date:

Author:

Category:

Rekonstrukce koupelny stojí čas a peníze, někdy přibydou i šedivé vlasy, protože rozpočet o několika desítkách tisíc může nabobtnat na horentní částku. Z toho důvodu je nutné předělání tohoto prostoru náležitě plánovat s ohledem na životní styl a aktuální trendy. Investovat do kvalitních materiálů se nadto rozhodně vyplatí, koupelna může sloužit dlouhá léta. Na co je dále důležité myslet při rekonstrukci koupelny?

1. Otázky a plánování

Před započetím samotných prací je na místě mít celkový plán změn včetně rozpočtu a rozpisu prací s upřesněním toho, kdo a kdy je vykoná. Nestačí mít jen vytištěný obrázek snové koupelny z posledního čísla časopisu o moderním bydlení, je nutné mít předem zajištěný materiál a řemeslníky. V současné době je složité zajistit obojí, proto vše plánujte s dostatečným předstihem, aby bylo vše dodáno včas a řemeslníci mohli začít s pracemi dle domluvy.

2. Vana nebo sprchový kout?

Jak velká je koupelna, jaká je vaše denní rutina, raději se koupete nebo sprchujete? Odpovědět si na tyto základní otázky je klíčem k určení, zda je vhodnější osadit koupelnu vanou nebo zvolit raději sprchový kout. Druhou možnost by měli zvážit všichni, kdo trpí potížemi s páteří nebo klouby, případně hůře chodí, protože sprchový kout WALK-IN umožňuje přístup bez zdolání schůdku nebo bariéry jako v případě vany, a je mnohem vhodnější pro seniory i hendikepované. Sprchový kout je prostornější, nadto se skvěle doplňuje s kovovými mřížkami nebo se zajímavým kováním nebo madly pro větší jistotu při sprchování.

3. Úložné prostory a doplňky

Vždy záleží na rozpočtu, i tak by se nemělo zapomenout při plánování na zajištění dostatku úložných prostor na ručníky a čisticí prostředky nebo odkládacích míst na mýdlo a hygienické potřeby. Úložné skříňky lze vtěsnat pod umyvadlo, případně využít nik v koupelně. U baterií a dalších doplňků lze volit z designových kousků, které perfektně vyladí prostor a dodají koupelně patřičnou šťávu, ale současně volit takové, které dokonce uspoří náklady na použitou vodu. To je vhodné u sprchových setů, kde si lze vybrat varianty s regulátorem průtoku vody, což ušetří až 56 % použité vody, nebo s termostatem pro okamžitou regulaci vody a zajištění stálosti její teploty.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!