Pátek, 24 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Začátečnické chyby, kteří lidé nejčastěji dělají při svých prvních snahách o hubnutí

Post date:

Author:

Category:

Spousta snah o hubnutí končí na jednoduchých začátečnických chybách. Jednou z takových může být i to, že i přes veškerou svoji sportovní snahu se nedržíte základních pravidel stravování a zdánlivě zdravá výživa se najednou mění v opačném gardu. Dnes si představíme několik začátečnických chyb, které mnozí při svých prvních dietách dělají.

Zdravá výživa neznamená vypustit veškeré tuky!

Ohromná spousta lidí se v zárodku svých diet snaží vyhýbat tukům, protože jsou nezdravé. To je ale ohromný mýtus a zdravá výživa naopak velké procentu přirozených tuku musí obsahovat. Jediným problémem jsou uměle posílené mastné kyseliny, které potkáme v produktech s dlouhou trvanlivostí jako jsou paštiky a konzervy. Jednoduché tuky, jako jsou například oleje a máslo, v rozumném množství jsou naopak prospěšné a bez jejich obsahu nedokážete rozkládat spoustu vitamínů a prvků.

Zapomínání na základ – kalorický deficit

Základem pro hubnutí není ani tak ohromná spousta pohybu, nebo naopak jíst málo a jen vybrané potraviny. Ale hlavní věcí je kalorický deficit. To jednoduše znamená, že musíte přijímat o něco méně energie, než ji dostáváte ze stravy. A to tak, aby tělo bylo nuceno v rámci svého metabolismu šáhnout i do svých energetických zásob. Kaloricky deficit ale musí být malý, jinak riskujete jojo efekt a měla by v jeho určení hrát roli jak zdravá výživa, tak i dostatek pohybu.

Málo jídla a příliš ostré diety

Hubnutí je bohužel dlouhodobý proces a na to je potřeba nahlížet už od začátku. Snahy většiny začátečníků nastavit drsný jídelníček, jsou tak tím nejhorším. To můžete vydržet jen dny a týdny, což se hodí pro profesionály, co ladí závodní formu. Ale pokud chcete dlouhodobě hubnout, tak budete napínat strunu tak dlouho, dokud nepraskne a jako výsledek z prudké diety sníte vše co najdete a najednou jste znovu na stejných proporcích a startovní čáře.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!