Úterý, 6 prosince, 2022
- Komerční sdělení -zeny

Jak si zpříjemnit každé pečení + recept na rychlý koláč mnoha chutí

Post date:

Author:

Category:

Radost, když se domácí dezert podaří a na pekáči zbude jen několik drobečků. Také vás naplňuje? Ráda pečete, jenže ne vždy se vám to podaří? Pravděpodobně děláte chyby nejen v postupu, ale používáte i špatné vybavení. Právě na pomocnících hodně záleží. Jak si každé tvoření sladkých pochoutek zpříjemnit a zaručit dokonalý výsledek? Nic složitého zatím nehledejte.

Přesnost je polovina úspěchu

Jen velice zkušené hospodyňky dokáží odhadnout, kolik mají použít mouky, cukru a jiných ingrediencí. Pokud si nejste jistá v kramflecích, spolehněte se na pomoc od kuchyňské váhy. Jakou pořídit? Pro pečení je ideální váha s funkcí dovažování, na které se dá s přesností jednoho gramu navážit i více ingrediencí.

Pořídit si můžete také vážící lžíci. S ní rychle navážíte mouku, cukru, smetanu, koření aj. do hmotnosti 300 g. Nabízí ji eshop Tescoma.

Kvalitní pekáč – zbavte se pečícího papíru

Vybavte svou kuchyni kvalitními pekáči. Je lepší vsadit na tyto pekáče, které jsou vybaveny antiadhézním povlakem, ten zabraňuje připalování. Už nikdy více nebudete muset použít pečící papír. Výborné jsou také skleněné pekáče či ty s mřížkou. Máte ráda atraktivní tvary dezertů? Vykouzlíte je snadno pomocí silikonových forem.

Jeden recept má nespočet variací

Došla vám inspirace? Potřebujete rychle vykouzlit báječný dezert? Naučte se dělat drobenkový koláč, se kterým pokaždé zabodujete. Stačí udělat dostatečné množství drobenky. Děláte ji z krupicového cukru, mouky a másla v poměru 1 díl másla, 1 díl cukru a 1,5 dílu mouky.

Poté stačí ¾ drobenky dát na dno pekáče a na ní dát náplň. Použít se dá jakékoliv čerstvé i kompotované ovoce, jeden druh či více, dále také tvarohová náplň aj. Fantazii se meze nekladou. Na náplň nasypte zbylou část drobenky. Stačí péct cca 25 minut na 200 stupňů, dokud nemá drobenka zlatavou barvu.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

40plus.cz

PressExpress.cz

iZprávyDnes.cz

 

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!
Redakce
info@press-media.cz