Pondělí, 20 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Není kamera jako kamera

Post date:

Author:

Category:

A ta do auta už rozhodně ne, umí toho totiž mnohem víc než jenom pořizovat záznam z vaší cesty, i když to je samozřejmě její alfa a omega. Samozřejmě velmi záleží na tom, co od kamery do auta požadujete. Pokud vám postačí jako vaše kontrolní oči, které budou hlídat všechno, co se kolem vás děje, potom postačí si vybrat, zda-li vystačí kamera normální nebo duální.

V případě prvního typu si do auta nastěhujete kameru, která bude sledovat události, které se odehrávají pouze před vaším vozidlem. Jedná se o nejrozšířenější variantu, která vystačí na většinu běžných menších nehod, kdy vám něco spadne nebo vběhne do cesty, něco neubrzdíte nebo auto před vámi se zachová neočekávaně. Pokud ale chcete mít jistotu a být chráněni i zezadu, budete muset pořídit externí nástavec, který je přídavnou optikou. Jedná se v podstatě o druhou menší kameru, která sleduje zadní část auta. Druhým typem je potom duální. Ta zaznamenává události před autem, ale také uvnitř auta. Může se jednat o vaši ochranu v případě, že dojde k nehodě, kterou jste zavinili v důsledku neočekávané situace jako je infarkt nebo záchvat.

Další vlastnosti kamer

Dnes už se ale hraje na multifunkčnost všech takových zařízení a nejinak je tomu v případě kamer do auta. Ty kromě výše zmiňovaných záznamových možností mohou disponovat ještě přídavnými vlastnostmi. Velmi často může být autokamera vybavena GPS navigací, která vás může nejen navádět, ale také uchovávat současnou polohu vašeho auta z hlediska mapy.

Velmi výhodný je rovněž parkovací mód, který vám sice nepomůže zaparkovat, ale ohlídá vaše auto na parkovišti před jinými řidiči. Když nešikovný řidič během parkování vrazí do vedle stojícího auta, často od nehody ujede. Vy to ale budete mít zaznamenané, protože kamery do auta vybavené parkovacím módem se samy při detekci nárazu zapnou a hříšníka zachytí. Loop recording je další vlastností autokamer – ta zajistí, že poté, co dojde na kartě, kam se záznam ukládá, místo, začnou se přemazávat starší již nepotřebné záznamy.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!