Pátek, 24 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Kde jsou oblíbené místa na zrcadlo?

Post date:

Author:

Category:

Zrcadlo je neodmyslitelnou součástí většiny domácností. Většinou slouží k tomu, abychom se před odchodem z domu upravili, mohli se učesat, nalíčit či oholit. Už dávno ale nejsou jen dominantou předsíní a koupelen, jelikož zrcadlo dokáže prosvětlit i malý byt a opticky ho zvětšit.

Kam zrcadlo umístit?

Zrcadlo v koupelně je samozřejmostí. Zejména dobře zde vypadají LED zrcadla, která jsou podsvícená a tím váš obličej dokonale osvětlí bez matoucích stínů. Navíc díky nim nebudete během ranní očisty potřebovat další osvětlení. Ideální je umístit zrcadlo přímo nad umyvadlo, a to tak, aby sahalo o něco výš, než je výška nejvyššího člena domácnosti a bylo o něco širší než samotné umyvadlo.

Chodba je dalším místem, kde by zrcadlo rozhodně chybět nemělo. Do této místnosti se hodí zejména stojaté zrcadlo, které se dá přemisťovat, ale pokud není chodba dostatečně veliká, poslouží i klasické zrcadlo na zeď. Důležité je, abyste v zrcadle viděli celé tělo, nikoliv jen horní polovinu.

Zrcadlo v obývacím pokoji může opticky zvětšit prostor a nahradit třeba i klasické obrazy. Kromě toho bude odrážet barvy stěn, světlo i zajímavý nábytek a dekorace. V obývacím pokoji je ideálním místem pro zrcadlo stěna nad pohovkou, nad komodou nebo nad krbem. Dobře ale bude vypadat i zrcadlo naproti oknu – místnost pak bude vypadat, že v ní jsou okna dvě.

Zrcadlo může mít své opodstatnění i v kuchyni, a to nad kuchyňskou linkou. Kuchař nebo kuchařka by měli v zrcadle vidět i prostor za sebou, aby je nikdo nemohl překvapit například při krájení zeleniny. Jako zrcadlo může sloužit třeba i nerezová digestoř.

Kde by naopak zrcadlo být nemělo?

Zrcadlo by naopak nemělo být umístěné v ložnici a když, tak jen malé. Pokud ho umístíte naproti posteli, může rušit váš spánek. Lepší možností je pořídit si rovnou toaletní stolek se zrcadlem nebo zrcadlo umístit na vnitřní stranu šatní skříně. Tak vás nebude rušit.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!