Sobota, 1 dubna, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Kam vyrazit s dětmi v Českém ráji?

Post date:

Author:

Category:

Český ráj je oblastí, kam se rok co rok vydávají Češi z celé republiky. A není se čemu divit. Český ráj nabízí mnoho sportovního, zábavného i kulturního vyžití. Nalezne tu mnoho hradů, zámků, krásných cyklostezek, vyhlídek i měst, která jistě stojí za návštěvu.

Chystáte se i vy na dovolenou do Českého ráje a to dokonce s dětmi a přemýšlíte, kam s nimi v Českém ráji vyrazit na výlety? Přinášíme vám pár tipů na výlety s dětmi po tomto pokladu Čech.

Skalní města

Když se řekne Český ráj, mnohým vytanou jako první na mysli nádherná a obdivuhodná skalní města, která se v této oblasti nachází. Vydat se můžete například do Prachovských, Klokočských skal nebo do Příhrazských skal a Drábských světniček. Hezkým výletem může být také návštěva Kopicova statku a skalních reliéfů.

Věděli jste, že Příhrazskými skalami vede Zlatá stezka Českého ráje?

Jejich návštěva nemusí znamenat pouze chození po skalních městech a lezení po skalách. Navštívit můžete i další hrady a zámky v okolí.

Hrady a zámky v Českém ráji

Minout byste v Českém ráji neměli krásné hrady a zámky. Na mnohých z nich se natáčely a dodnes natáčejí krásné české pohádky a spousty zámků nabízí pestrý program pro děti.

  • Vyrazit můžete například na hrad Valdštejn, kde děti může provést loupeživý rytíř
  • Na Troskách se během prázdnin můžete setkat s robotem Čendou, stačí si v místním infocentru rezervovat hru Čertova mřížka
  • Prohlídek s princeznou se můžete dočkat na zámku Sychrov
  • Navštívit také můžete hrad Brada a nedaleko něj Rumcajsovu jeskyni
  • Za návštěvu jistě stojí i Kost, jeden z nejoblíbenějších českých hradů, dále pak Valečov, kde se natáčela pohádka Lotrando a Zubejda, Zámek Hrubý Rohozec, Pecka a další

Údolí Plakánek

Pokud se vydáte na hrad Kost, vynechat byste neměli ani procházku v údolí Plakánek. V tomto nádherném, romantickém údolí navíc naleznete pískovcové lomy nebo skalnatou rokli Malý Plakánek.

TIP: Pokud má vaše rodina ráda turistiku, vydat se můžete také naučnou stezkou tohoto údolí. Stezka začíná v Sobotce u hřbitova a má asi 10 km. Navíc taková procházka je vhodná i jako výlet se psem do přírody.

Pohádkové město Jičín

Další zastávkou v Českém ráji, kterou vám můžeme doporučit, je návštěva města Jičína. Jičín je totiž vyhlášené město pohádek. Navíc tu můžete najít Cipískovu stezku, která začíná na Valdštejnově náměstí a na děti během ní čeká řada úkolů. Cesta je dlouhá 3 km a zvládnout se dá i s kočárkem.

Věříte, že vaše dítko už zvládne více než 3 km? Potom můžete vyrazit na delší Rumcajsovu stezku, která začíná v Mladějově a vede až do centra Jičína.

V Jičíně se také můžete s dětmi vydat do muzea hry. Pokud vás čeká návštěva Jičína v září, nevynechejte ani pohádkový festival.

Jičín navíc není jediným městem, které stojí v Českém ráji za návštěvu. Vydat se můžete například do Mladé Boleslavi, Sobotky nebo Nové Paky, kde se nachází muzeum historických automobilů.

Rybník Vidlák

Další zastávkou v Českém ráji může být ta u rybníku Vidlák nedaleko Hrubé skály. V roce 1979 byl vyhlášen přírodní rezervací. I od tohoto rybníka se můžete vydat po naučné stezce.

Navíc se v okolí tohoto rybníka nachází i kempingové tábořiště, kde můžete s dětmi strávit hned několik nocí pod stanem a vyrážet na výlety po okolí.

TIP: Pokud se s dětmi pustíte do stanování, ať už v okolí rybníka Vidlák nebo kdekoli jinde, vyzkoušejte také hamaky. Víte ale jak správně hamaku uvázat?

Vesec u Sobotky

Vesec u Sobotky je vesnickou památkovou rezervací, která se stala rájem českých filmařů. Natáčeli se zde filmy jako Přijela k nám pouť nebo Jak dostat tatínka do polepšovny.

Návštěva této vesničky potěší i milovníky Járy Cimrmana, právě Vestec je totiž filmovým Liptákovem.

Závěr

Ať už se rozhodnete navštívit v Českém ráji jakákoliv místa, věříme, že se vám v této nádherné oblasti bude líbit a zažijete tu se svou rodinou nezapomenutelná prázdninová dobrodružství.

Alena Mrvíková, PoctiveSEO.cz

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!