Čtvrtek, 1 prosince, 2022
- Komerční sdělení -zeny

3 vědecky osvědčené způsoby, jak se naučit anglicky rychleji

Post date:

Author:

Category:

Znalost cizího jazyka vám otevře dveře do světa nových možností. Což jistě víte, a proto se chcete naučit anglicky. Ale jak na to, aby vám šlo učení od ruky a zapamatovala jste si co nejvíce nových slovíček, frází a gramatických pravidel? Následující tipy pochází přímo od zdroje – jde o doporučení kvalifikovaných odborníků, kteří se problematikou zabývají léta.

Poslouchejte spoustu angličtiny

Říká vám něco pojem „nevědomé neboli implicitní učení“? Obrovskou výhodou dané metody je fakt, že se jejím prostřednictvím učíte, aniž byste o tom věděla. Pouštějte si anglický poslech kdykoliv to bude možné – poslouchejte hudbu, filmy, přednášky… Že mluvenému slovu nerozumíte je nepodstatné. I tak se v angličtině zlepšíte.

Používejte slovní asociace

Když budete používat slovní asociace, naučíte se společně s novými slovíčky mnoho dalších souvisejících slovíček. Například uslyšíte „sun“ (slunce) a automaticky se vám vybaví „hot“ (horký) nebo „beach“ (pláž). A jsou to právě asociace, které mohou výrazně urychlit váš progres v učení angličtiny. Docílíte jich snadno – učte se nová slovíčka ve skupinách, kombinujte slova s obrázky nebo jinými slovy apod. Dobrým pomocníkem je nástroj Google Images search – zapamatujete si význam i hláskování.

Spolehněte se na odborníky

Anglicky se nejrychleji naučíte tak, že „skočíte rovnýma nohama do vody“ – například při práci v zahraničí. Pokud se však do žádné anglicky mluvící země nechystáte, obklopte se alespoň lidmi, kteří vás povedou k aktivnímu používání jazyka. Zaplaťte si kurz v jazykové škole a pravidelně docházejte na lekce.

Ideální jsou menší skupinky a téměř individuální přístup. Takovým způsobem pracují se studenty například odborníci z JS FAN. Známá jazyková škola Praha nabízí široké spektrum kurzů a samozřejmě nechybní ani angličtina pro začátečníky. Pokročilí se mohou těšit na lekce s rodilými mluvčími.

Neváhejte dorazit společně se svými dětmi. Časem se mohou přihlásit na kurz Flyers, v rámci kterého se připraví na zkoušky Cambridge English.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!