Sobota, 10 prosince, 2022
- Komerční sdělení -zeny

Jak jsou na tom ženy a muži ve sportu ohledně financí či úspěchů?

Post date:

Author:

Category:

Různé formy sportování jsou tady s námi už někdy od starověku, v novodobé historii už se však vrcholový sport nedá považovat jen za zábavu, ale také za velmi slušný zdroj obživy. Jak je na tom s financemi třeba známý tenis a ve kterých sportech jsou populárnější ženy než muži?

Zdroj foto: Pixabay.com

Jedním z nejštědřejších sportů je tenis, dnes už ti nejlepší berou stejné peníze

Tenis zná snad každý a je to patrně nejpopulárnější sport, ve kterém je (alespoň na těch největších turnajích) rovnost v odměňování žen a mužů. Výrazně se o to už v 80. letech zasadila Billie Jean King, díky které se na prvním z tenisových grandslamů – americkém US Open – zavedly stejné „prize money“ neboli finanční odměny. Tehdy se ještě jednalo o desítky tisíc dolarů.

————————————————————————————————————————

TIP: Získejte Pelican Casino bonus bez vkladu

————————————————————————————————————————

Další turnaje Velké čtyřky dlouho váhaly, jestli budou newyorský turnaj následovat. Turnaj v australském Melbourne toto pravidlo přeci jen zavedl (ale až v roce 2001), pařížský tenisový svátek French Open neboli Roland Garros se pro tento krok rozhodl až o 5 let později a nejdéle otáleli pořadatelé u slavného Wimbledonu – nakonec ale i tam od roku 2007 platí, že si ženy a muži vydělají stejně. Samozřejmě měl a stále má tento systém spoustu zastánců i odpůrců, protože muži hrají na 3 vítězné sety a na kurtu často stráví 4 či 5 hodin, což se u žen díky méně náročným a tím pádem i méně atraktivním zápasům na „pouhé“ 2 sety neděje.  

Posledně zmíněný rok byl pak průlomový i pro další turnaje, u těch menších ale stále i v dnešní době platí, že se mají muži o něco lépe – jinde než na výše popsaných grandslamech ale nejsou zavedeny zápasy na 3 vítězné sety. Stejně jako u ostatních populárních sportů je i v tenise pravidlem, že se odměny stále zvyšují a ti nejlepší tenisté si za jediný vyhraný turnaj mohou přijít na několik desítek milionů korun.

Některé sporty patří ženám, v jiných více vynikají muži

Mužský a ženský tenis je na tom s popularitou tak nějak podobně, jsou ale sporty, kde je rozdíl o mnoho větší. I přesto, že už v dnešní době prakticky neexistuje sport, který by provozovalo pouze jedno z pohlaví, takový ženský fotbal či hokej, o kterých už bylo mj. natočeno spoustu filmů, které jsou k dispozici i ke stažení, nejspíš nikdy nedosáhne popularity, jakou má v podání mužů. To samé se dá v opačném duchu říct o plážovém volejbale, gymnastice nebo třeba synchronizovaném plavání.

Existují také sporty či dovednostní hry, kde je sice úspěšných žen poskrovnu – za všechny můžeme zmínit třeba karetní hru poker – což ale neznamená, že ho nemohou hrát. Takový pečlivě natrénovaný „poker face“ může něžnému pohlaví naopak přinést mnoho výhod a muži, kteří proti ženám tak často nehrají, se mohou nečekaně dostat do úzkých.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!