Sobota, 1 dubna, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Jak originálně oznámit zasnoubení?

Post date:

Author:

Category:

Rozhodli jste se, že se s partnerem vezmete? Svatba je pro většinu z nás radostnou a leckdy i dlouho očekávanou událostí, které zpravidla předchází zásnuby. Každý má jinou představu, jak by chtěl být požádán o ruku. Někdo je romantik, někdo to očekává, někdo je praktik. Pokud jste už byli požádáni, tak snad vše proběhlo dle Vašich představ a Vy už si jistě představujete, jak budete stát v bílém u oltáře. Ovšem je potřeba tuto radostnou novinku oznámit také rodině a kamarádům, aby měli všichni čas se na tuto příležitost připravit.

Několik tipů jak na originální oznámení zásnub

V minulosti měly zásnuby velmi významnou roli, podobně jako svatby a v různých končinách dokonce i různá pravidla. Nejznámějším a někde i dodnes dochovaným zvykem je, že muž jde požádat otce ženy o její ruku, teprve po jeho souhlasu může být svatba se vším veselím. Pokud však u Vás v rodině nejste zastánci tradicí, existuje i mnoho originálních způsobů, jak takovou novinu oznámit rodině i přátelům.

1.      Dnes mezi velmi oblíbené a populární patří různé typy fotografií, na kterých je vidět ruka snoubenky s prstenem. To je první varianta, kterou můžete okolní svět obeznámit se skutečností, že se budete brát.

2.       Další možností mohou být například trička pro páry, nebo rovnou tričko nevěsta a ženich. Ne každý se hned koukne, co máte na sobě, natož, jaký nápis je na tričku, ale vězte, že po nějaké době na návštěvě si toho jistě Vaše okolí všimne a to může být poměrně vtipný moment.

3.      Můžete také využít tzv. oslího můstku při netypické příležitosti, jako třeba když koukáte na nějaký film, kde je svatba, tak se zmínit o tom, jaká asi bude ta Vaše naplánovaná svatba, co budete mít tento rok. Je to takové nepřímé a dost netypické oznámení svatby, avšak i to se dá.

4.      Nebo co třeba využít některou z rodinných oslav či Vánoce, kde to můžete říct či dát oznámení jako dárek. Takových příležitostí je během roku mnoho, různé narozeniny, svátky a jiné významné dny.

Někdy se to dokonce podaří tak originálně, že můžete říct rovnou několik radostných novinek zároveň, třeba „Mami a tati, budeme se brát, budete mít vnouče a budeme se stěhovat do nového bytu.“

Žádosti o ruku, oznámení nejbližšímu okolí i samotná svatba je pro každého z nás jedinečným momentem a to ať je to první nebo třeba desátou takovouto událostí. Ale ve finále záleží jen na tom, ať je Váš nastávající nový život plný radosti a štěstí a v tom Vám držíme palce!

Zdroj: https://svatba.cz/blog/organizace-koordinace-svatby/budeme-se-brat-jak-to-oznamit-doma

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!