Úterý, 6 prosince, 2022
- Komerční sdělení -zeny

Vegetariánství jako záložní plán do budoucna!

Post date:

Author:

Category:

Sejdou se u večeře dva lidé – Ema vegetariánka a Petr „masožravec“. Zatímco Petr nemá problém s výběrem své večeře, protože na něj čeká celá řada masitých pokrmů, Ema si jen odfrkne a objedná si smažený sýr s hranolky – bohužel, ani tato restaurace s vegetariánstvím nepočítá. „Neblázni“, směje se Petr, který o vegetariánství Emy nemá tušení, „objednej si něco pořádného, přece tě zvu!“, dále pobízí Emu.  „Jsem vegetariánka“, odvětí mu na to Ema a Petr se jen lítostivě usměje netušíc, že vegetariánství má mnohem větší hloubku.

Vegetariánství není jen o soucitu ke zvířatům

Vegetariánství je alternativní způsob  stravování, který z jídelníčku těch, kteří jej dodržují vylučuje maso. Vize vegetariánů se přitom mohou různit – někdo nejí maso jen kvůli příznivým účinkům bezmasé stravy na zdraví člověka, jinému je líto nebohých zvířat, která kvůli jeho porci v restauraci musí zemřít. Vegetariánství však není jen o soucitu ke zvířatům. Naopak přední odborníci s ním počítají jako s plánem pro budoucnost. Už teď studie vypočítaly, že kdybychom se všichni ze dne na den zřekli masa a nějakou dobu takhle vydřeli, výrazně by se snížila produkce skleníkových plynů. Na jejich vzniku má dobytek kupodivu větší podíl než čmoudící automobily a továrny. Jak ale přesvědčit všechny, aby se vzdali oblíbených steaků, řízků, masových konzerv, paštik, šunky, klobás…?

Na vegetariánství budeme možná jednou muset přejít všichni…

Zdá se, že zatím nikoho přesvědčovat nemusíme a vegetariánství zůstává svobodnou volbou…zatím! Protože má pěstování a sklizeň krmných plodin, jejich následný transport, metan produkovaný při trávení dobytka, porážka dobytka a opět transport na svědomí velké množství vyprodukovaných skleníkových plynů a životní cyklus jedné krávy Zemi nesmírně zatíží, vymýšlejí odborníci nejrůznější možná řešení světové krize. Jedním z nich je právě povinný přechod všech na vegetariánství. Ten nastane, když populace vzroste natolik, že ji nebude možné uživit. Protože pěstování rostlinných plodin představuje menší náročnost i menší zátěž pro životní prostředí, je už teď vegetariánství záložním plánem pro budoucnost lidstva.

A možná kvůli tomu všemu si Ema steak nedala, a co vy? Jste vegetarián?

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!
Redakce
info@press-media.cz