pro Muže 

Chvilky u vína od Alifea

E-zena.cz on Facebook
  • 11
    Shares

Alifea vám nabízí mnoho chutí vína. Pokud jste i vy milovníci vína, pak byste měli vyzkoušet právě tato. Obraťte se na Alifea. Jedná se o firmu, která působí na českém trhu od roku 2012 a má tu pro vás kvalitní vína z různých koutů Evropy. Ať už jde o Itálii, Rakousko, Francii či Německo, u všech máte jedinečnou možnost ochutnat kousek jejich kraje.

Jaké odrůdy ochutnám?

Ve všední den v průběhu dne je ideální zvolit třeba Cave Pilote de Gallician Cabernet Sauvignon 2014, ke grilování se hodí spíše odrůdy francouzských vín, a to Domaine Gilles Côtes du Rhône AOC Rouge “Cuvée Maxim´s” 2010, které dává dohromady chutě tmavého ovoce a sladkého koření. Kvalitní červená vína nemusí pocházet pouze z Francie, zajímavé odrůdy nabídne Itálie či Španělsko. Z kvalitních bílých vín si vyberte ovocně minerální Riesling z oblasti Alsaska nebo italské Tressari Bianco z Toskánska. To vám skloubí chutě meruněk a tropických plodů.

Degustace vás přivede do světa vína

Degustace vín je pravidelná akce v ulici Zborovská na Praze 5. Takové akce se může zúčastnit opravdu každý, kdo miluje víno a chce se o něm něco dozvědět a nemusí být žádný znalec vína. Degustace vín Praha vám předvede slavné Merloty ze všech koutů světa nebo Savignony z Loiry. Pokud vás zajímají ale starší vína, například 22 let, dozvíte se tady vše o jejich uchovávání, otevírání či servírování. Nechybí zde ani příběhy klasického Toskánska.

Degustace nejsou pouze v Praze

Pokud je pro vás Praha příliš daleko, můžete si objednat degustační sadu vín přímo do domu. Vybírejte vína z oblasti Toskánska nebo Španělska anebo Piemonte, což je oblast Itálie, která je proslulá velmi chutnými lanýži. Jedná se opravdu o velmi výjimečnou oblast a vyzkoušet ji můžete sami. Všechny degustační sady jsou obohaceny o tašky na víno, takže z celé sady můžete vybrat kousky, které věnujete jako dárek.

Related posts