Sobota, 1 dubna, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Jak chránit celou rodinu při práci kolem domu

Post date:

Author:

Category:

Zatím jsou pole, zahrádky i dílny v zimním spánku, jakmile se ale na jaře vše probudí k životu, budete mít práce až nad hlavu. Využijte volný čas v zimních měsících k tomu, abyste si uklidili dílnu, udělali pořádek v nářadí nebo obnovili vybavení, které na zahradě používáte. V zimě totiž můžete využít slev, na které můžete mimo sezónu narazit. Nepotřebujete třeba nové montérky? Nejsou vaše rukavice už tak roztrhané, že už vaše ruce nemůžou ochránit? Přečtěte si našeho průvodce a zjistěte, jaké vybavení před příchodem jara zkontrolovat.

Žena na zahrádce

Nepostradatelnou výbavou každé ženy při práci na zahrádce jsou dámské montérky, které ocení jak při práci na květinových i zeleninových záhonech, tak při sbírání ovoce, úklidu domácnosti nebo na dvorku. Montérky by neměly být příliš roztrhané, měly by mít funkční kapsy a poutka, která se používají pro zachycení nářadí a nástrojů.

Při úklidu je třeba také chránit ruce před působením chemických prostředků, které mohou být pro pokožku příliš agresivní. Každá dáma proto oceníte kvalitní latexové rukavice s protiskluzovou strukturou na dlaních a prstech. Rukavice je třeba pravidelně obměňovat, aby nebyly zatrhnuté a neměly dírky nebo výraznější poškození.

Muž v dílně

Jakmile se z povrchu země vytratí veškerá sněhová nadílka, vysvitne na povrch vše, co je třeba opravit. Pro téměř jakoukoli práci budou muži potřebovat kvalitní montérky a pracovní obuv. Boty by měly být pevné, měly by mít nepoškozenou podrážku a držet dobře na noze. Jakékoli poškození může způsobit, že boty nebudou držet kotník tak, jak by měly, nebo že podrážka bude klouzat. Staré nebo rozbité boty proto bez milosti vyhoďte a pořiďte si nové a kvalitnější.

Další ochranné pomůcky zvolte tak, aby chránily před konkrétní prací, kterou máte v plánu provádět – pokud polezete na střechu, budete potřebovat ochrannou přilbu, při práci s barvy a laky budete potřebovat respirátor, při práci se dřevem ochranné brýle. Pokud máte vybavení staré nebo již výrazně použité, vše si před sezónou dokupte. Bude se vám hodit také zásoba špuntů do uší pro hlučnější práce nebo jednorázové rukavice, které po každém použití vyhodíte.

I děti pomáhají

Při práci kolem domu nebo chaty je dobré zapojit celou rodinu – uvidíte, že si užijete spoustu zábavy a přitom se děti něco naučí. Zároveň mějte na paměti, že se děti při neopatrném zacházení s nářadím nebo pobíhání po zahradě mohou snadno zranit. Mezi základní ochranné pomůcky pro děti proto patří dětské montérky, které mají pevnou látku, jsou pohodlné a dobře dítěti padnou. Nezapomeňte také na pracovní čepici, která dítě ochrání před sluncem i větrem, ochranné rukavice menší velikosti a kvalitní obuv. Pro děti mohou být vhodné třeba oblíbené boty značky Prestige.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!