Neděle, 28 května, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Jak si správně vybrat velikost bot?

Post date:

Author:

Category:

A je to tady! Nakupuješ boty a od jejich nazutí tě odděluje už jen správný výběr velikosti? Nezoufej! Extra pro tebe a pro pár stovek dalších lidiček, kteří zrovinka teď řeší správnou velikost svých budoucích bot jsme připravili článek, který při výběru pomůže. Víš, na co se zaměřit při nákupu bot v prodejně a při nákupu bot z e-shopu?

Nákup bot v kamenné prodejně – buď náročný a pokud to potřebuješ, vyzkoušej třeba všechny páry, co tam mají!

Přiznej barvu! Dobře víme, že se ti prodavačka v obchodě s obuví tuze líbí a možná kvůli toho ji nechceš obtěžovat a vypadat jako náročný a těžko rozhodnutelný idiot, který zkouší více než tři páry bot. S takovou tě ale boty budou tlačit! Platí totiž, čím více bot vyzkoušíš, tím lépe vybereš. Na nákup bot v kamenné prodejně nespěchej a nejlépe na něj jdi až odpoledne. V té době totiž noha maličko opuchne, a proto boty, které by sis vybral ráno by tě už odpoledne mohly tlačit. Obuj si obě boty, zavaž si tkaničky a klíďo-píďo se procházej po prodejně. Jak se v botách cítíš? Důležité je, aby ti boty sedly ve všech částech chodidla – nesmí tě tlačit ani v nártu ani v palcích. Před prsty na nohou bys měl mít alespoň 0.5 -1 cm volného místa. Důležité je mít na sobě ponožky, které nosíš běžně (nemusíš si zrovna nechávat ty z předešlého dne, ale neber si ani tlusté pletené ponožky od babičky). V neposlední řadě bys nikomu, opravdu nikomu neměl věřit blábol, že se bota přizpůsobí…protože se nepřizpůsobí. Tak co, sedí ti?

Nákup obuvi po internetu aneb nemusíš spoléhat na čtrnáctidenní lhůtu na vrácení

Jasně, když si z e-shopu vybereš špatné číslo obuvi, boty bez problému do 14 dnů vrátíš…že? Tohle jsme ti ale říkat nechtěli! Na srdci máme pár rad, které ti pomohou tvé boty z e-shopu Elementstore.cz vybrat na první dobrou. A ty zní:

1. Nevěř velikostem – protože ty jsou u jednotlivých značek pokaždé jiné. Zatímco u jedné značky ti bude dobrá bota s číslem 40, u jiné to bude už 42!

2. Změř si nohu na papíře – jsi dobrý v geometrii? No tak, změřit svou nohu snad zvládneš. Stoupni si ke stěně s nohou na papíře, pak si zaznamenej nejdelší bod tvé nohy (nejčastěji u palce) a celou délku změř – dostaneš tak zvaný mondopoint, podle kterého si můžeš vybrat velikost bot z tabulky. K mondopointu obvykle přičti i půl centimetru nebo centimetr navíc.

3. Změř si tu delší nohu!
Víš, že je každá tvá noha jinak dlouhá? Ano, a proto vždy měř tu delší, jinak dojde na řezání prstů!

4. Orientuj se podle již známé značky
Stejná značka bot má obvykle stejné velikosti, a proto pokud jsi věrný značce, můžeš být věrný i své běžné velikosti bot.

5. Nespoléhej na univerzální tabulky velikostí
Věříš na univerzálnost tabulek velikostí? Tak nevěř! Každá značka má totiž svou!

6. Vždycky si raději napiš o radu
Máš ústa a prsty, ne? No tak zavolej a nebo si napiš o radu. V každém e-shopu s obuví se na tvůj mail už nemohou dočkat!

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!
Redakce
Redakce
info@press-media.cz